Cashback portály opravdu pracují na takovém principu, jak sám jejich název říká – získáte zpátky (back) peníze (cash), které jste utratili při svých nákupech. Jedná se tak určitým způsobem o slevu, ale až dodatečnou po zaplacení zboží. Tato služba je v České republice velice málo využívaná a to je opravdu škoda. Možná to je tím, že získávat peníze tím, že je utrácíte, zní až moc dobře na to, aby tomu lidé věřili. Přitom díky znalosti cashback portálů lze ušetřit nemalou částku, a proto vás s nimi nyní naučíme zacházet.

Na jakém principu cashback portály pracují?

Každý e-shop se logicky snaží propagovat, aby zákazníci nakoupili právě u něho a ne u konkurence. Tato propagace jim zajistí přísun objednávek, kterými následně vydělávají, ale také je něco stojí. E-shopy mohou platit například za pro nás otravnou reklamu, která se zobrazuje všude na internetu nebo na to mohou jít o poznání chytřeji a využít systém cashback. Specializované portály přivedou návštěvníky na stránky e-shopů a dostanou za to provizi. O část získané provize se následně podělí se zákazníkem a tím ho motivují, aby měl zájem je využívat a nakupovat přes ně na vybraných e-shopech. Jak snadné. Výše odměny neboli dodatečné slevy se liší a najdete škálu od 0,5 do 50%. Nejčastější rozmezí je však 2 až 10%. U každého e-shopu je odměna jiná. Zákazníci by také měli vědět, že se provize vypočítává z částky bez DPH a bez ceny dopravného a balného.

Jak nakupovat přes cashback portály?

Pro využívání konkrétního portálu je třeba se na něm registrovat. Pak již jen nakoupíte na partnerském e-shopu a čekáte na schválení odměn. Ty si následně můžete převést na svůj bankovní účet. Některé portály dokonce nabízejí doplněk do internetového prohlížeče, který vás upozorní při návštěvě partnerského e-shopu, že právě zde můžete ušetřit. Počítejte s tím, že schválení odměny může trvat poměrně dlouho. Převod peněz na účet z cashback portálu bývá rychlý, ale přiznání slevy za nákup se může protáhnou – minimálně 14 dní budete určitě čekat na připsání odměny, než uplyne zákonná doba pro možnost vrácení zboží bez reklamace a bez udání důvodu. Nemusíte se však bát, že byste o své získané slevy přišli – připravili jsme pro vás seznam spolehlivých a prověřených cashback portálů.

Tipli.cz

Jako první se podíváme na cashback portál, který udává vysokou odměnu a to až 33% – u jednotlivých obchodů se však dodatečné slevy výrazně liší. Také doba převodu na váš bankovní účet je rekordně nejkratší – čekat budete pouhé dva dny. Nasbírané slevy vám na kontě zůstanou – nemusíte se bát, že by vám propadly. Nechat si je poslat však můžete kdykoliv bez ohledu na výši částky, tedy už od 1 Kč. Nakupováním s Tipli.cz můžete na více než tisíci e-shopech, které jsou děleny do dvanácti kategorií. Mezi další zajímavé výhody tohoto portálu patří:

 • 150 Kč za přivedení nového zákazníka
 • Klasické slevové poukázky, které najdete na webu portálu
 • Doplněk prohlížeče pro hlídání partnerských e-shopů

Další výhodou, kterou cashback portál Tipli.cz svým zákazníkům přináší, je věrnostní program. Ten se ale bohužel týká jen blogerů a influencerů, kteří se s Tipli.cz domluví na vzájemné spolupráci. Jako běžný zákazník určitě oceníte uživatelskou podporu, která vám rychle pomůže v případě jakékoliv komplikace.

PlnáPeněženka.cz

Portál PlnáPeněženka.cz má ve své databázi více než 660 e-shopů z České a Slovenské republiky rozděleních přehledně do deseti kategorií. Získané slevy si můžete na svůj účet převést bez limitů třeba už od jedné koruny. Na účet vám dorazí do 3 pracovních dní, což je jedna z nejkratších lhůt. Nasčítané odměny si však můžete nechat na portálu libovolně dlouho, aniž by vám exspirovali. Nejvyšší odměna, které můžete aktuálně dosáhnout, je 25%. Samozřejmostí jakou slevy a ve formě poukázek a uživatelská podpora. Bonusy získáte vyšší frekvencí nákupů a čekají na vás i další překvapení:

 • 60 Kč jako uvítací bonus
 • 300 Kč za doporučení novému uživateli
 • 10 Kč za instalaci doplňku k prohlížeči

Získejte.cz

Dalším portálem, na který se podíváme, je Získejte.cz. Svým zákazníkům nabízí vysoké odměny za nákup. Ty se liší dle jednotlivých více než pět seti dostupných e-shopů. Mnohdy mohou dosáhnout až desítek procent. Stejně jako ostatní portály, i Získejte.cz má ve výbavě slevové poukázky a další akce. Za registraci vám připíše 100 Kč, za instalaci rozšíření do prohlížeče 30 Kč a za doporučení dalšímu zákazníkovi 200 Kč. Mezi velké plus ve srovnání s konkurencí patří poradna v případě problémů, která funguje živě v reálném čase. Pokud budete potřebovat s něčím poradit, lze využít hned několik způsobů komunikace:

 • On-line chatovací okno
 • E-mail
 • Kontaktní formulář

Převod odměn trvá jen dva dny, ale již nemá tak přívětivé podmínky pro vyplácení, jako měli předchozí cashback portály. Musíte mít totiž na svém kontě minimálně 299 Kč, abyste si je mohli převést na svůj bankovní účet. To je nevýhodou zejména pro ty, kteří nakupují on-line jen občasně nebo za malé částky – na 299 Kč pro vyplacení si tak možná budou spořit několik nákupů po sobě. Není se však třeba bát, že o peníze přijdete – odměny neexspirují a proto nevadí, když si je převedete na účet až po sesbírání požadované částky.

Refundo.cz

Na Refundo.cz na vás čekají akce dodatečných slev na víc než 700 e-shopech, které jsou prakticky děleny do šestnácti kategorií. Získat můžete zpět z nákupu až 20%. Velkou výhodu tohoto portálu v porovnání s konkurencí je, že má i vlastní mobilní aplikaci. Můžete tak nakupovat nejen z počítače, ale prakticky z jakéhokoliv zařízení včetně telefonů a tabletů. Při registraci získáte bonus 50 Kč a za doporučení nového aktivního uživatele až 105 Kč. Mezi další věci kromě zpětných slev, se kterými můžete na Refundo.cz ušetřit, patří:

 • Slevové kupony
 • Doprava zdarma
 • Sbírání VIP bodů

VIP body získáváte za různé aktivity a můžete si díky nim navýšit svou odměnu. Refundo.cz má samozřejmě uživatelskou podporu a také vás se svým doplňkem do prohlížeče vždy informuje, když navštívíte partnerský e-shop. Za stažení doplňku navíc získáte 10 Kč. Pro převod na váš bankovní účet je nejnižší částka, kterou si můžete nechat vyplatit, 25 Kč. Peníze jsou po zadání vašeho požadavku na vyplacení převedeny do 5 pracovních dnů.

Hamty.cz

Portál s názvem Hamty.cz nabízí odměnu za nákup ve více než 490 obchodech zařazených do 12 kategorií. Vyplacení na váš bankovní účet zde proběhne do 3 pracovních dní a je možné už od jedné koruny. Své zákazníky Hamty.cz odměňuje tím, že po registraci získáte 50 Kč, za doporučení 200 Kč a za instalaci doplňku do prohlížeče ještě 10 Kč. Zajímavá je především ale výše odměny. Ta se liší obchod od obchodu, ale někdy může dosáhnout až desítek procent a najít můžete i akce, kde ušetříte třeba třetinu nebo polovinu ceny. Celkově je zde možné získat zpět znatelně hodně, ale jako kompenzaci za výhodné nabídky musíte platit roční poplatek, který se odvíjí od sesbíraných dodatečných slev. Ten činí maximálně 240 Kč ze získaných odměn. Pokud této částky nedosáhnete, Hamty.cz vyplácí polovinu odměny a je tak výhodností srovnatelný s jinými konkurenčními portály. Je výhodné jej tedy používat především tehdy, když nakupujete na internetu často. Portál nemá věrnostní program, ale s ohledem na roční poplatek a celkově vysoké odměny stálým klientům přinese vyšší výhody než těm málo aktivním.

VratnéPeníze.cz

Portál VratnéPeníze.cz má v nabídce celkově přes 410 obchodů – to je o něco méně, než zmíněná konkurence. E-shopy jsou děleny do 12 kategorií. Odměny také patří mezi ty nižší – aktuálně je nejvíce možné ušetřit 15%, což je ale samozřejmě stále příjemná akce. VratnéPeníze.cz nabízí zákaznickou podporu i slevové kupony a bonusy za registraci (50 Kč), doporučení budoucímu zákazníkovi (100 Kč) nebo za instalaci rozšíření prohlížeče, které vás bude informovat o možných odměnách (10 Kč). Systém vyplácení bonusů a ušetřených dodatečných slev je poměrně nevstřícný k zákazníkovi.

 • Odměnu je možné vyplatit až po nastřádání 300 Kč
 • Žádost o vyplacení prochází složitým schvalovacím procesem
 • Čekat na peníze můžete až 12 pracovních dní

Kromě toho, že musíte chvíli spořit, než získáte možnost si odměny převést na váš bankovní účet a pak ještě čekáte nějaký čas na připsání, je nevýhodou i to, že kredity exspirují. Pokud po dobu 12 měsíců neuskutečníte žádný nákup, nastřádané odměny vám prostě propadnou. Výhodou je však ovládání vašeho účtu prostřednictvím chytré aplikace Portmonka. Samozřejmostí je pak technická podpora pro případy, kdy byste s čímkoliv potřebovali pomoci.

Pojďte portály vyzkoušet

Fungování portálů nejlépe porozumíte tak, že si je sami vyzkoušíte. Není se čeho bát – jejich ovládání bývá velice snadné a intuitivní. Na ověřených systémech nemůžete nic ztratit – jen získat slevy, které se vyplatí. Vyberte si ze seznamu takový cashback portál, který se vám na základě množství spolupracujících e-shopů, nabízených speciálních akcí i dodatečných slev, podmínek i provedení webové stránky portálu nejvíce líbí a pusťte se do toho. Vyzkoušet samozřejmě můžete více služeb a zůstat u těch, které se vám budou zamlouvat nejvíce.