Je tu léto a s ním i doba dovolených. Mnoho lidí dnes dává přednost zařízení si své dovolené bez pomoci cestovní kanceláře. Je to snadné a máte stoprocentní jistotu, že si dovolenou opravdu vytvoříte podle vašich snů a představ. V dnešní moderní době internetu existuje mnoho webových stránek, které vám s tvorbou vaší dovolené snů mohou pomoci. Jednou z nich je i Hotels.com. Další rezervační systém je třeba Booking.com.

Neuvěřitelný výběr hotelů i míst

Společnost Hotels.com se specializuje na poskytování ubytování po celém světě. Prostřednictvím jejích webových stránek si můžete snadno a rychle rezervovat ubytování online prostřednictvím internetových stránek či pomocí mobilní aplikace pro chytré telefony z pohodlí vašeho domova. V současné době Hotels.com nabízí svým zákazníkům více než pět set tisíc možností ubytování v téměř dvaceti tisících lokalitách po celém světě. Z hlediska ubytování si můžete vybírat nejen z klasických hotelů, ale také z B & B či dalších typů komerčního ubytování. Společnost byla založena již téměř před třiceti lety, konkrétně v roce 1991, původně jako síť rezervací hotelů a sídlí v texaském Dallasu.

Česky, snadno a rychle

Webové stránky Hotels.com jsou dostupné ve více než čtyřiceti jazycích a jedním z nich je i čeština, což je jedna z výhod, které zákazníci na tomto webu oceňují, neboť zdaleka ne všechny celosvětové ubytovací weby nabízí vyhledávání v českém jazyce.

Statisíce možností

Hotelsc.com nabízí opravdu neuvěřitelně širokou a pestrou nabídku ubytování po celém světě. Vybírat si můžete z mnoha typů ubytovacích zařízení od luxusních hotelových komplexů, přes apartmány, penziony, vily či B & B, až po kempy, rekreační domy či chalupy. Na Hotels.com si vybere opravdu každý.

Odměna pro věrné zákazníky

Stejně jako většina internetových stránek specializujících se na zprostředkování ubytování, nabízí i Hotels.com svým věrným zákazníkům určité výhody. Věrnostní program s názvem Hotels.com Rewards umožňuje zákazníkům za každých deset nocí v určitých partnerských ubytovacích zařízeních, rezervovaných prostřednictvím Hotels.com, žádat při následné rezervaci snížení ceny, které se rovná průměrné částce zaplacené za tyto noci. Za každých deset nocí tak získáte jednu noc zdarma jako odměnu.

Takto získané noci zdarma můžete snadno uplatnit ve všech typech partnerských ubytovacích zařízení. V současné době je do programu Hotels.com Rewards zapojeno více než šedesát pět tisíc různých ubytovacích zařízení. Program Hotels.com Rewards ale přináší i další výhody. Jednou z nich je i přístup k tajným cenám, které nejsou pro běžného zákazníka viditelné a jejichž prostřednictvím ušetříte další finanční prostředky. Registrace do věrnostního programu Hotels.com Rewards je velmi jednoduchá a nezabere víc než několik málo minut. Jediné, co potřebujete, je emailová adresa a heslo. Dále musíte už jen uvést své jméno a příjmení.

Rezervaci zvládne každý

Webové stránky Hotels.com jsou velmi přehledné a rezervaci ubytování jejich prostřednictvím zvládne snadno úplně každý. Do připraveného formuláře stačí zadat požadované místo, kde chcete být ubytováni, například město či oblast či pokud víte, tak název hotelového řetězce. Systém vám již po napsání několika prvních písmen začne nabízet možnosti, které odpovídají vašemu zadání. Dále musíte zadat již jen datum příjezdu a odjezdu, počet osob, které chcete ubytovat, a počet pokojů.

Rezervace krok za krokem

Následně se vám na obrazovce objeví možnosti různých ubytovacích zařízení a v levé části obrazovky uvidíte mnoho dalších kritérií, jejichž prostřednictvím můžete jednoduše a rychle vyfiltrovat opravdu pouze ty typy ubytování, o které máte zájem. Mezi filtry patří především typ ubytování (hotel, apartmán, penzion, vila, kemp a podobně), styl ubytování (na pláži, pro rodiny s dětmi, s outdoorovými aktivitami, pro pracovní cesty, v romantickém stylu, s lázeňskými službami a podobně), vybavení ubytování (parkování, internet na pokoji, bazén, wellness, s kuchyní, s restaurací, s možností hlídání dětí a podobně), cenové rozpětí či hodnocení zákazníků. Hotels.com myslí i na své hendikepované zákazníky, pro které je velmi důležitý i filtr ubytování s bezbariérovým přístupem.

Pokud si tímto způsobem z nabídky vyberete, pomocí tlačítka Zvolit se dozvíte o daném hotelu či jiném typu konkrétního ubytování více informací o jeho vybavení i o tom, jaká zajímavá místa se nacházejí v okolí, o příjezdu a odjezdu i o dopravě. Zároveň si budete moci prohlédnout fotogalerii či přečíst hodnocení zákazníků, kteří byli v hotelu ubytováni před vámi. Součástí těchto informací jsou i typy pokojů společně s aktuálními cenami. Pak už stačí jen kliknout na tlačítko Rezervovat na pravé straně obrazovky. Následně se objeví žádost o rezervaci, kam zadáte požadované údaje a můžete si i vybrat, jakým způsobem chce za svou rezervaci zaplatit, zda online či až v hotelu.

Možnosti platby

Hotels.com se snaží vyhovět přání svých zákazníků, a tak u většiny ubytovacích možností nabízí buď okamžitou platbu online, nebo pozdější platbu až v hotelu. Pokud si zákazník zvolí platbu online prostřednictvím platební karty, bude mu uvedená finanční částka účtována okamžitě. Pokud zákazník zvolí pozdější platbu v hotelu, hotel příslušnou částku v místní měně naúčtuje po příjezdu. V tomto případě je ale vhodné počítat s tím, že se může stát, že se směnný kurz v době, která uplynula mezi rezervací pobytu a příjezdem, změnil.

Co následuje po úspěšné rezervaci?

Po odeslání vaší žádosti o rezervaci se na obrazovce objeví vaše registrační číslo. Toto číslo byste si měli bezpečně uschovat a uvádět ho pak při jakékoli vaší další komunikaci s Hotels.com. Toto registrační číslo i s informací o stavu vaší rezervace vám bude následně samozřejmě odesláno i na vaši emailovou adresu. Stav své rezervace můžete také kdykoli jednoduše sledovat prostřednictvím odkazu Zobrazit/zrušit rezervaci. V případě jakýchkoli dotazů či nejasností je vám k dispozici zákaznická linka, kde vám zkušení pracovníci ochotně pomohou a poradí se vším, co budete potřebovat.

Nejen pro jednotlivce či rodiny

Hotels.com vám umožní zajistit nejen individuální dovolenou, ale jeho prostřednictvím můžete rezervovat i skupinové ubytování. Společnost nabízí opravdu pestrou paletu ubytování pro různě velké skupiny a zároveň ubytování přizpůsobí i typu skupiny, kterou chce ubytovat, ať už jde o nejrůznější pracovní pobyty, velká rodinná setkání, sportovní pobyty, narozeninové večírky, třídní srazy, školní výlety, církevní a benefiční akce či svatby a podobně. Sledovat se rovněž vyplatí i Výhodné nabídky, kde najdete cenově velmi zajímavé last minuty či eurovíkendy.