Nejrůznější elektrospotřebiče, velké i malé, se v poslední době staly nedílnou součástí našeho každodenního života a mnoho lidí si bez nich svůj život již nedokáže představit. Jejich největší předností je skutečnost, že dělají náš život jednodušší a příjemnější, život s nimi je snazší a zároveň zábavnější. Na našem trhu existuje velké množství firem, které se elektrospotřebiči zabývají. Jedním z tradičních prodejců je i Euronics.cz.

Euronics – velký výběr za skvělé ceny

Společnost Euronics ČR působí v České republice již dvacet let, od roku 1999. Jedná se velmi hustou síť prodejen s elektronikou, neboť v současné době jich na našem území nalezneme více než padesát. Společnost Euronics obchoduje s mnoha desítkami světových i českých značek elektra, od velkých domácích spotřebičů, jakou jsou pračky či ledničky, přes malé spotřebiče, jako jsou žehličky či vysavače, až po notebooky a mobilní telefony. Samozřejmostí je i internetový obchod s obrovským sortimentem, kde si můžete zboží objednat z pohodlí svého domova.

Jen pro úplnost dodejme, že Euronics ČR je členem sítě Euronics International, která je největší sítí maloobchodních prodejců elektrospotřebičů v Evropě. Euronics International je mezinárodní asociace více než čtrnácti tisíc maloobchodníků s elektrospotřebiči ve třiceti šesti zemích. Provozovatelem Euronics ČR je společnost HP Tronic Zlín, spol. s. r. o. Tato firma kromě Euronics vlastní i firmu DATART, značku spotřebičů ETA či e-shop Kasa.cz. Za společností HP Tronic stojí Daniel Večeřa, o jehož podnikatelských kvalitách svědčí mimo jiné i to, že se před několika lety stal držitelem prestižního ocenění Osobnost českého obchodu. Tato cena je určena pro osobnosti, které výjimečným a pozitivním způsobem ovlivnily sektor obchodu v České republice.

Velmi precizní webové stránky

Pro úspěšný obchod jsou dnes velmi důležité kvalitní webové stránky a stránky Euronics.cz takové jsou. Zákazníci oceňují, že webové stránky společnosti Euronics jsou velmi přehledné a snadno v nich naleznou vše, co potřebují. Zboží, sortiment obchodu je rozdělen do několika kategorií, konkrétně akce; velké spotřebiče; malé spotřebiče; audio, TV, video; notebooky, tablety, PC; telefony, foto a GPS; dům, dílna, zahrada; příslušenství. Všechny tyto kategorie zboží jsou poté ještě dále členěny na jednotlivé podkategorie, které vám umožní rychleji a snadněji najít přesně to, co hledáte. Například kategorie malé spotřebiče je dále rozčleněna na vysavače a žehličky; espressa a kávovary; zpracování surovin; pečení a grilování; vaření a smažení; osobní péče; holení; další pomocníci. V rámci těchto tematických podkategorií pak můžete zboží vyhledávat i podle dalších kritérií, například cenového rozpětí, značky výrobku, oblíbenosti nebo hodnocení, technických parametrů a podobně. Tyto filtry vám výběr zboží velmi usnadní a zjednoduší, s jejich pomocí si můžete opravdu „vyfiltrovat“ jen to zboží, o které máte zájem.

Veškeré zboží snadno a rychle dostupné

Oproti menším internetových obchodů má Euronics.cz velkou výhodu. Má totiž k dispozici tří vlastní skladovací prostory a díky tomu je naprostá většina nabízených produktů téměř vždy skladem a po objednání k zákazníkovi dorazí během několika málo dní. To je také jedna z mnoha věcí, kterou zákazníci Euronics.cz velmi oceňují.

Nakupování a karta Euronics

Na Euronics.cz můžete pohodlně nakupovat bez jakékoli registrace. Existuje ale samozřejmě i možnost zaregistrovat se a založit si vlastní účet. Registrace, která probíhá jednoduše prostřednictvím emailové adresy a hesla, přináší zákazníkům spoustu výhod, například přístup ke speciálním cenově výhodným nabídkám, možnost účastnit se nejrůznějších soutěží či slevové kupony. Další z výhod, které Euronics.cz nabízí svým věrným zákazníkům, je karta Euronics. Kartu získáte jednoduše v každé kamenné prodejně Euronics a následně s touto kartou můžete platit jako s běžnou kreditní kartou. Na konci měsíce společnost sečte vaše nákupy a pět procent ceny vám poté vrátí zpět na účet karty. Za rok můžete tímto způsobem z nákupů získat zpátky až pět tisíc korun. Zároveň prostřednictvím karty lze sledovat i nákupy v internetovém bankovnictví či v mobilní aplikaci na vašem telefonu.

Výhody nakupování na Euronics.cz

Společnost Euronics nabízí svým zákazníkům velké množství možností, jak za své zboží zaplatit a jak si ho poté nechat doručit. Z hlediska doručení zboží si kromě osobního odběru na některé z mnoha prodejen, a to nejen v prodejnách Euronics, ale i v prodejnách DATART, můžete vybrat z nabídky služeb České pošty, kurýrní přepravy TopTrans nebo DPD Private či využít službu Euronics komfort. Z hlediska placení můžete využít dobírku, bankovní převod, platební kartu či platbu v hotovosti při osobním odběru zboží v některé z prodejen.

Doplňkové služby

Euronics.cz nabízí k některým výrobkům různé doplňkové služby. Jednou z nich je například Prodloužení záruky o jeden až tři roky. Tato prodloužená záruka se vztahuje na nejrůznější vady spotřebiče, mechanické či elektronické. Jinou oblíbenou doplňkovou službou je Pojištění nahodilého poškození a odcizení spotřebiče, například v případě pádu a následného zničení spotřebiče či v případě jeho krádeže.

Euronics – nejen elektro obchod

Jednou z velmi oceňovaných služeb, kterou Euronics.cz zákazníkům nabízí, je profesionální poradenství. Ve firmě pracují speciálně vyškolení specialisté, kteří dokáží zákazníkům pomoci a poradit s nejrůznějšími otázkami vztahujícími se k problematice elektra a na webových stránkách můžete najít velké množství jejich užitečných rad v sekci poradna. Kromě tohoto poradenství společnost svým zákazníkům poskytuje také zákaznické centrum, na které se můžete obrátit pomocí zákaznické linky či emailu. Zákaznické centrum vám pomůže nejen s výběrem nejvhodnějšího produktu, ale například také s reklamací.

Oblíbenost Euronics

Popularitu a zároveň silné postavení na internetovém trhu s elektrospotřebiči si společnost Euronics během let vybudovala především kvalitou svých služeb, zejména rychlostí a spolehlivostí dodání zboží či kvalitním zabalením výrobků a samozřejmě také svou cenovou politikou. V neposlední řadě o kvalitách obchodu svědčí i skutečnost, že je držitelem několika ocenění. Mezi nejvýznamnější ocenění patří například Ceny kvality v soutěži Shop roku, kterou pořádá srovnávač zboží Heureka.cz. Tato cena je udílena na základě hlasů zákazníků, kteří hodnotí své zkušenosti s nákupem prostřednictvím dotazníku spokojenosti.