Ať už se chystáte cestovat pracovně nebo za zábavou, ať už jedete na jednodenní nebo dlouhodobý výlet, vždy je třeba řešit dopravu a ubytování – a právě k tomu slouží server booking.com, který nabízí celosvětovou databázi pro vaše cestování. Pojďme se tedy podívat na tuto platformu zblízka a ukázat si, co všechno svým zákazníkům přináší.

Historie společnosti

Booking je součástí Booking Holdings Inc. založené v roce 1996 a se sídlem v Amsterdamu v Nizozemsku, což je přední poskytovatel různých online služeb spojených cestováním a nabídkou rezervací po celém světě. Samotná webová stránka booking.com vznikla v roce 2000 spojením bookings.nl, která byla založena roku 1997 podnikatelem jménem Geert-Jan Bruinsma, s Bookings Online a jméno společnosti od té doby nese současnou podobu. Jedná se o mezinárodní službu, která stále rozšiřuje svou působnost a v České republice má nyní již hotové příjemné uživatelské zázemí. První marketingová kampaň firmy na internetu i v televizi byla spuštěna roku 2013 ve Spojených státech amerických a od té doby aktivně nabízí své služby zákazníkům v Austrálii, Kanadě, Velké Británii a Německu. V České republice využívá především affiliate marketingu, tudíž na ni můžete snadno narazit i v našich končinách.

Mezinárodní firma, která má jméno

Tato globální společnost má nyní více než 17 000 zaměstnanců pracujících v 198 pobočkách, které se nacházejí v 70 zemích po celém světě. Rezervační online platforma booking.com je k dispozici uživatelům ve 42 světových jazycích, do kterých je bezchybně přeložena, českou verzi samozřejmě nevyjímaje. Není třeba umět anglicky jak to je u aliexpressu. Můžete si zde vybrat z více než 28 000 000 evidovaných ubytováních, jejichž nabídka se stále rozrůstá, v také nepřetržitě se rozšiřujících více než 146 000 destinacích a v 229 různých zemích a teritoriích světa. Každý den je přes webovou stránku rezervováno na 1 550 000 nocí pro služební cesty, dovolené a jiné výlety.

Hlavní zaměření nabídek

Společnost booking.com usnadňuje pomocí moderních technologií a propracovaného systému bezstarostné cestování a poznávání světa. Zprostředkovává svým zákazníkům přístup do různých databází hotelů i letových plánů, ve kterých si každý vybere to, co potřebuje a navíc s možností výhodné ceny. Mezi hlavní poskytované služby patří:

 • Ubytování
 • Lety
 • Pronájem automobilů
 • Privátní doprava

Ať chcete cestovat kdekoliv a jakýmkoliv způsobem – letadlem nebo autem s vlastním vozem nebo s řidičem formou taxíku, najdete nabídku právě na tomto portálu. Z ubytování, kromě již zmíněného širokého výběru lokalit, zde naleznete vše od apartmánů, různých (i pětihvězdičkových luxusních) hotelů, přes prázdninové domy a chaty, rodinné penziony, Bed and Breakfasts systémy (pokoj na přespání na jednu noc a se snídaní – vhodné při dlouhém cestování) až po originální kuriozity jako farmy, domy na stromech nebo iglú.

Ubytování

Rezervace ubytování je díky stránkám booking.com velice jednoduchá. Díky praktické nápovědě vybavené fotkami lokalit si vyberete místo, kam se chystáte, zvolíte si datum příjezdu a odjezdu, k němuž máte pro větší přehlednost rovnou na webu kalendář, dále vyberete počet dospělých osob, dětí či pokojů a už vyhledáváte. Další filtry pro zvolení si toho pravého místa jsou opravdu široké – kromě hodnocení ubytování dle hvězdiček se zobrazuje i hodnocení uživatelů této platformy. Vybrat si můžete konkrétní typ ubytování od hotelu až po horskou chatu, požadovanou nabídku rekreace a zábavy v okolí, službu nepřetržitě otevřené recepce i snadný přístup k pláži. Dále filtry umožňují zvolit zařízení od parkoviště, přes restauraci až po fitness centra a jiné prostory, vybrat si, jaké požadujete vybavení pokoje (televize, konvice, vana, pračka, ale i balkon) nebo vyhledat jen ubytování, do kterého může i váš domácí mazlíček. Samozřejmostí je, že nechybí filtr bezbariérových přístupů a zařízení pro handicapované hosty.

Bookuj Lety

Ať chcete cestovat z jakéhokoliv letiště, booking vám pomůže najít to správné spojení. Velice jednoduše si zvolíte, zda chcete letět třídou economy, premium economy, multiple, business nebo first a jaký je počet cestujících dle věku (dítě, mladší, dospělý a senior). Služba booking.com umožňuje přizpůsobit koupi letenek vašim požadavkům na odlety a přílety a zakoupit jejich různé druhy:

 • Jednosměrné
 • Tam i zpátky
 • S návštěvou více míst

Automobily

Stejně jako lety, platforma booking umožňuje najít i automobilovou přepravu a to buď formou pronájmu vlastního vozidla, nebo formou taxi. Vyberete si požadované místo vyzvednutí a vysazení / v případě pronájmu vrácení vozu, které může proběhnout i na jiném místě, než ze kterého jste vyjeli a datum a čas. U taxi si nastavíte také počet osob, které budou cestovat a váš požadovaný rozpočet i rozměr – tzn.:

 • Klasický vůz, standard
 • Klasický vůz, vyšší třída
 • Minivan, standard
 • Minivan, vyšší třída

V rámci autopůjčovny uvidíte po vyhledání přímo konkrétní vůz, který je vám nabízen. Ve filtru si můžete zvolit další parametry jako je hodnocení, počet sedadel, dveří, vybavení (např. klimatizace), technické parametry (např. automatická / manuální převodovka), zavazadlový prostor nebo typ, velikost a třída automobilu. Nechybí pak v mnohých případech ani zdarma poskytované služby jako havarijní pojištění nebo silniční poplatky.

Služby, které také jistě oceníte

Zákaznická podpora booking.com poskytuje svým zákazníkům pomoc ve všech jazycích této služby a to nepřetržitě ve dne i v noci, 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Je tu i rychlá nápověda často kladených otázek a virtuální asistent s názvem „Booking asistent“, pokud byste měli k fungování jakékoliv dotazy. Samozřejmostí je možnost zrušení provedené rezervace.

Co ještě zbývá?

Nejdůležitější je vždy dohledat kvalitní a levnou službu. Samotný rezervační systém booking doporučuje hlavně zákaznícky ověřené partnery, ale i společnosti, které mu přinesou největší zisk. Každopádně i já jsem hledal ubytování skrze booking a nejednou našel. Hledal jsem a našel i jiné možnosti jak ušetřit na rezervacích u booking.com. Využijte služby cashback portálu a část peněz přifrčí z booking zpět na Váš účet. A to opakovaně tolikrát kolik chcete. V online světě je mnoho způsobů jak ušetřit nejen na booking.com.