Nákupní centrum Lidl patří bezesporu mezi nejoblíbenější prodejce na našem tuzemském trhu. Značka Lidl spadá pod řetězce prodejen společností Lidl & Schwarz-Gruppe, kterých vlastníkem je německý biznismen Dieter Schwarz. Pod značku Lidl patří taky síť oblíbených hypermarketů Kaufland. Lidl byl založen už ve 30. létech minulého století jako velkoobchod s potravinami a jiným sortimentem. V České republice je Lidl od roku 2003.

Lidl získává prestižní ocenění. Namátkou vyjmenuji například: Obchodník roku, Diskont roku, Obchodník s potravinami, či Cena veřejnosti. Za kvalitu svých některých výrobků získal Lidl v náročných testech časopisu dTest první místa. Uvedu namátkou (prací prášek Formil, tuňák v konzervě, kysané bílé zelí Chira či majonéza Mikado). Tolik málo z historie a informací o tomto oblíbeném nákupním středisku. Podívejme se jak by šlo ušetřit během nákupů v Lidlu.

Sledujte akční letáky Lidlu

Aktuální leták je platný od pondělí do neděle. Aktuální akční leták najdete na na internetových stránkách Lidlu. V letáku najdete výrobky z napříč celým sortimentem. Slevy jsou většinou slušné, proto nakupovat v Lidlu zboží v akci se určitě vyplatí. Součástí akčního letáku je i speciální nabídka slev na víkend. Aktuální akce platí jako ve většině podobných prodejen pouze do vyprodání zásob. Proto platí kdo dřív přijde ten levněji nakoupí. Lidl ovšem často svůj sortiment doplňuje.

Sledujte oficiální stránky Facebook Lidl Česká republika

Na facebookových stránkách Lidl Česká republika vždy najdete něco navíc. Od doporučených kvalitních výrobků, aktuálních probíhajících akcí na konkrétní zboží nebo receptů na víkend. Na facebooku se můžete účastnit i soutěží pomocí, kterých jde vyhrát hodnotné ceny (například poukázky na nákup určité hodnoty, balík zboží atp.). Lze se tam dozvědět i o různých probíhajících hlasovacích soutěžích, a tak jde podpořit svůj oblíbený obchod. Důležité je, že si tam můžete dokonce ověřit platnost letáků. Můžete dokonce zjistit, že nějaký rádoby kutil vydává neplatné akční poukázky a ty se snaží zpeněžit. I takto lze ušetřit v Lidlu.

Sledujte online tipy na stránkách Lidlu

Pokud nemáte zrovna leták či mobilní aplikaci Lidlu můžete všechny aktuální nabídky najít na oficiálních stránkách. Je tam úplně všechno plus ještě něco navíc. Vyplatí se hledat pod záložkou „Aktuální nabídka“. Vše je velmi hezky roztříděné dle kategorií včetně data, od kdy nabídky platí.

Stáhněte si aplikaci Lidl do mobilu

Pokud jste hodně času na internetu pouze skrze mobil vyplatí se stáhnout aplikaci Lidl. Aplikace Lidl je určena pro lidi, kteří často nakupují v tomto potravinovém řetězci. Hlavním účelem aplikace je zjistit seznam akcí a slev na vybrané zboží. Slouží především k rychlému sledování Lidl akcí. Po otevření samotné aplikace se zobrazí na domovské stránce vyhledávací okno. Potom se zobrazují nabídky pro aktuální týden, čerstvé produkty a také nabídky pro následující týden. Díky tomu ihned vidíte, co se vám vyplatí koupit hned a co bude lepší odložit na další týden. Vyhledávání výrobků je velmi intuitivní a jednoduché. Bohužel jsou zobrazeny pouze produkty, které jsou v akci. Můžete si dokonce zobrazit historii vyhledávání což je obrovský plus.

Privátní značky Lidlu

Lidl má obrovské množství privátních značek. Momentálně je jich víc než 100. Výhodou privátních značek je  nižší cena oproti ostatním značkovým zbožím. Další výhodou je, že kvalitu u těchto značek si Lidl zajišťuje plně sám. Můžete tam najít značky jako například: 1001 delights, Alesto, Alliance, Alpengut, Aquapur, Argus, Aromata, Baroni, Beauty Iseree, Biotrend, Cien, Crelando, Čerstvá porce, Duc de Coeur, El Tequito, Ernesto, Esmara, Esmara Lingerie, Fairglobe, Fin Carré, Flaggis, Formil, Fruit Jumbo, Glenfell, Grill & Fun, Italiamo, J. D. Gross, Kania, Le Patissier, Livarno Lux, Maribel, Mikado, Miomare, Ordex, Orlando, Perlenbacher, Pikok, Playtive Junior, Powerfix, Saguaro, Siti, Topmove, United Office, Western Gold, Zoofari a spousty dalších. Co pod kterou značkou se nachází rozepisovat zde nebudeme.

Zaregistrujte se k odběru novinek

Jedna z možností jak okamžitě zjistit všechny možné slevy, nabídky, připravované akce je přihlásit se k odběru novinek Lidlu. Doporučuji pouze pokud Vám nevadí zasílání reklamních emailů a určitě si k tomu vytvořte speciální email, který budete využívat pouze pro tyto účely pro všechny servery na internetu. Tyto emaily si pak můžete automaticky stahovat pomocí aplikací jako jsou (outlook, thunderbird) přímo na počítač a tam si vše pomocí filtrů třídit do složek. Velmi elegantní řešení a vždy budete mít nejaktuálnější informace nejen z Lidlu po ruce.

Plaťte stravenkami, kartou či hotově

Máte stravenky od zaměstnavatele na obědy? Klidně s nimi plaťte i v Lidlu. Dávejte si jen pozor abyste nakoupili vždy za hodnotu stravenky či o něco málo větší. Protože obchody nevrací peníze, když je hodnota stravenky větší než peněžní hodnota nákupu. Tyto peníze byste potom darovali prodejci. A tak štědří zas určitě nejsme. Pokud platíte v Lidlu často kartou (VISA, Mastercard) nezapomeňte, že z každého nákupu můžete získat několik bodů zpět. Pokud jich nastřádáte hodně lze je vyměnit za různé zboží, dárky, či pobyty. My jsme si je jednou vyměnili za 3 denní pobyt v Krkonoších. Kde jsme takto získali pobyt zcela zdarma v luxusním hotelu. Někdy jsme je zase vyměnili za zboží, které jsme momentálně potřebovali.

Ztratil jsem návod k výrobku

Pokud jste si koupili v Lidlu zboží z oblasti bydlení, počítače, sport, hobby, zahrada či dílna a ztratili jste návod. Nebo zrovna nebyl u výrobku při koupi. Nezoufejte. Lidl nabízí online na stránkách servisní službu, softwarové ovladače, návody k produktům či videa, ve kterých lze vyhledat všechny návody a doporučení k prodávaným výrobkům. Ušetříte tak spoustu času i peněz a nemusíte ihned telefonovat či navštívit prodejce.

Vždy choďte nakupovat se seznamem

Nejdůležitější trik jak ušetřit při jakémkoliv nakupování v obchodě je udělat si dopředu seznam věcí co chci koupit. U nás to vždy večer vymyslí moje manželka a já to druhý den koupím. Takto málokdy nakoupím něco Víc než skutečně potřebuji. A automaticky utratím méně peněz.

Závěrem

Ušetřit nejen v Lidlu jde mnoha způsoby. Jenže během nakupování vždy vítězí zdravý selský rozum. Určitě ho máme všichni. Pokud umíte svoje finance kontrolovat máte vyhráno. Moje rady a návody používejte s rozumem. Mnohé rady najdete zde na stránkách nebo v knize Jak nakoupit neprohloupit.