Facebook je nejrozšířenější sociální síť světa. Využívá jej více než jedna miliarda lidí a toto číslo každým dnem roste. Pokud se s Facebookem už přátelíte určitě znáte jeho klady i zápory, které Vám poskytuje.

Vyhledat „www facebook com“

Na Facebook se nejrychleji dostanete zadáním adresy www.facebook.com skrze horní řádek, kde píšeme url adresy. Pokud chcete mít Facebook na mobilu nejjednodušší je si stáhnout aplikaci Facebook. Velmi Vám to urychlí život. Ovšem v mobilu nejde udělat „vše“ jednoduše. Například prodávat zboží v nějaké bazarové skupině. Lépe se toto řeší na počítači. Další možností je hledat Facebook je skrze vyhledávače (seznam, centrum, google) zadáním slovních spojení „facebook„, „www facebook„, „facebook přihlásit se„, „facebook com“ a tak podobně. Tímto způsobem se taky dostanete na oficiální stránky facebooku přes nějaký vyhledaný odkaz.

Přihlásit se na svůj profil

Facebook přihlásit se přihlášení se na svůj účet

K přihlášení se používá pravou horní část obrazovky. Stačí zadat email nebo telefon, heslo a stisknout tlačítko „Přihlásit se„. Pokud jste náhodou zapomněli heslo, slouží k jeho obnově odkaz pod přihlašovacím formulářem. Nicméně, když se jednou přihlásíte na facebook, většinou už sám rozezná, že jde o Vás a zůstáváte neustále přihlášeni. Doporučuji proto se vždy odhlásit pokud si jej prohlížíte na cizím počítači, mobilu. Hlavně kvůli Vaší bezpečnosti.

Registrovat se na Facebook

blankAbyste se mohli přihlásit na Facebook musíte být registrovaní nebo se zaregistrovat. Registrace je velmi primitivní a intuitivní. Stačí vyplnit šest políček ať už pravdivě či nikoliv, jméno, příjmení, email nebo mobil, heslo, datum narození a pohlaví. Tak jak je na obrázku vlevo. Jediné co musí být funkční je email, kterým vlastně svoji registraci potvrdíte. Před každou registrací si ještě pročtěte zásady ochrany osobních údajů, smluvní podmínky, zásady používaní dat a zásady používání souborů cookie. Potom stači stisknout tlačítko a je hotovo.

No a jste na Facebooku!

Ano to jsem poprvé také koukal, ale co tam? Než jsem si ho řádně prošel chvíli mi to trvalo. Nyní už využívám pomalu i ty funkce o kterých většina uživatelů nemá ani zdání. Facebook je hlavně sociální síť. Můžete tam hledat svoje přátele skrze vyhledávací okno nahoře. Přihlašovat se do různých skupin, které jsou Vám blízké. Na Facebooku většina lidí hlavně čte, prohlíží videa, likuje, sdílí příspěvky, komunikuje se známými a někdy něco prodává ve skupinách. Tuto možnost využívá troufám si říct snad většina až 80% uživatelů. Jenže pomocí Facebooku jde udělat ještě mnohem víc. Můžete zakládat svoje vlastní stránky, skupiny, propagovat tam svoje zájmy, prodávat výrobky skrze marketplace. Můžete navíc i propagovat svoje vlastní zboží, služby, ebooky, značky skrze placenou reklamu pomocí tzv. Bussiness účet na Facebooku. Tím to ale nekončí. Facebook můžete využívat i jako vývojář. Můžete vytvářet svoje vlastní aplikace a pomocí api je propojit s Facebookem a následně pomalu s čímkoliv dalším. Můžete si koupit data o uživatelích, segmentovat si uživatele dle vlastních zájmů, potřeb, názorů.

Bezpečnost

Facebook je jedna velká studna vědomostí o lidech a jejich zvycích. Většinu těchto informaci lidé předají Facebooku sami dobrovolně. A tyto vědomosti můžete využít.  Proto doporučuji buďte velmi opatrní se sdílením svých názorů, informací, fotek, videí. Dbejte na svojí virtuální bezpečnost. Buďte opatrní s kým se kamarádíte na Facebooku. Může to být úplně někdo jiný než za koho se vydává. Obzvlášť velmi kontrolujte svoje děti ne kvůli zájmům či zvědavosti co dělají, ale kvůli jejich vlastní bezpečnosti. Všechno jde zneužít. Nicméně i tak Facebook pokud se jej využívá dobře je velmi zajímavým nástrojem 21. století.