Powerbanky se v poslední době těší velké oblibě a uživatelé s množstvím elektronických zařízení je stále častěji vyhledávají. Spolu s poptávkou vzrostla logicky i nabídka, ve které má pak občas zákazník problém se vyznat. Proto vám přinášíme základní informace, které byste měli při výběru vaší nové powerbanky znát a zároveň výběr TOP 10 nejlepších a nejoblíbenějších produktů, které můžete sehnat. Pojďme se na ně podívat!

Co je powerbanka a k čemu slouží?

Powerbanka slouží jako externí baterie – v místě, kde máte přístup k elektřině, si ji dobijete, abyste ji mohli v případě potřeby kdykoliv využít. Sama powerbanka nemá žádné aktivní funkce, ale dokáže získanou energii uchovávat a když vašemu jinému zařízení (třeba mobilnímu telefonu) začne docházet baterie, poslouží jako alternativní zdroj namísto zásuvky. Můžete tak nabíjet své přístroje i bez elektřiny, což se hodí zejména při cestování.

Jak správně vybrat?

Nabíjení powerbanky pro uchování energie probíhá nejčastěji přes micro USB, u externí baterie vyšší třídy pak i pomocí USB-C. Pro následné nabíjení vašich zařízení z powerbanky jsou pak zpravidla využívány klasické USB porty. Některé typy mají více USB přístupů, některé jen jediný. Větší množství oceníte zejména tehdy, pokud cestujete s více elektrickými přístroji, nebo když používáte nabíječku na výletě dohromady s kamarády. Kromě počtu portů je důležitým kritériem i kapacita, na kterou lze vaši budoucí powerbanku nabít. Čím větší kapacita, tím více energie do ní lze uložit a tím více dalších zařízení nabít. Všeobecně můžeme podle výkonu powerbanky rozdělit do tří kategorií:

 • do 6 000 mAh – opakované nabíjení MP3 přehrávačů a 1 krát mobilního telefonu
 • 6 000 – 12 000 mAh opakované nabíjení mobilních telefonů a tabletů
 • od 12 000 mAh – pro všechna zařízení a to včetně notebooků

Je logické, že čím větší kapacitu powerbanka má, tím déle se bude ze sítě nabíjet na stoprocentní obsah. Doba nabíjení také závisí na tom, zda probíhá přes micro / 2.0 USB nebo přes až dvakrát rychlejší USB-C.  Čas se mírně liší i u různých značek, ale pro představu můžeme u USB-C vzhledem ke kapacitě očekávat přibližně:

 • 5 000 mAh: ze sítě za 1 hodinu a z PC za 3,5 hodiny
 • 10 000 mAh: ze sítě za 3 hodiny a z PC za 6,5 hodin
 • 20 000 mAh: ze sítě za 5 hodin a z PC za 13 hodin

Cena a ostatní funkce

Mezi další funkce, které možná oceníte, patří například zabudovaná svítilna nebo indikátory kapacity, které jsou řešeny buď displejem, nebo LED diodami. Samozřejmostí je, že budete powerbanku vybírat podle její schopnosti nabíjet a tyto vychytávky poslouží jen jako příjemné zpestření. Určitě se ale budete dívat i na finanční stránku.

 • Do 800 kč seženete kvalitní přístroj
 • Do 1 500 kč už opravdu profesionální
 • Vyšší cena je potom dána speciálními funkcemi

Za speciální funkce může být počítána například opravdu velká kapacita, která si dokáže poradit i se startováním automobilu, použité ochranné kryty nebo bezdrátové připojování. Rozhodně se vyplatí při výběru používat srovnávače cen, díky kterým můžeme ušetřit nemalé peníze – rozdíly mezi cenou powerbank na jednotlivých e-shopech jsou totiž znatelně větší, než u jiné elektroniky. Pojďme se teď už ale podívat na výběr TOP 10, který jsme pro vás připravili.

Xiaomi Mi PowerBank 2C 20000mAh

Vítězná Xiaomi Mi vděčí za své první místo mnoha užitečným parametrům, kterými disponuje. Její hlavní předností je kompatibilita se všemi přístroji s USB rozhraním. Powerbanka je vybavena dvěma porty, tudíž je možné na ní nabíjet dvě zařízení současně. Sama Xiaomi Mi 2C se do poloviny své kapacity nabije za tři hodiny a plně na 20000mAh pak za sedm hodin. Díky obalu z devíti vrstev je přístroj chráněn proti teplotám až do 90 stupňů celsia. Má dále zabezpečení proti zkratu, přepětí nebo nadměrnému vybití. Kryt je protiskluzový a odolný vůči poškrábání. Silný kabel zamazuje zamotání i snadnému opotřebení.

ADATA AP20000D-DGT-5V-CBK

Další doslova „kapesní elektrárnou“ můžete stejně jako tou předchozí dobíjet jakékoliv zařízení od mobilního telefonu a tabletu, přes fotoaparát, až po přehrávač nebo GPS navigaci. Výjimkou není dokonce ani notebook. Powerbanka ADATA nabízí také velice podobné špičkové parametry, jako výše uvedená Xiaomi Mi:

 • Kapacita 20 000 mAh
 • Dobíjení dvou zařízení najednou
 • Bezpečný chod

Powerbanka od ADATA je navíc vybavená jednoduchým a praktickým digitálním displejem. Díky němu přesně víte, kolik „šťávy“ v ní ještě zbývá. Stav baterie je vyjádřen nejen obrázkem, ale i procentem. Další vychytávkou je integrovaná svítila, která se vám může na cestách hodit. Nemusíte tak brát jedno klasické zařízení na svícení a druhé na nabíjení – nyní máte baterku dva v jednom.

LAMAX 10000 mAh Quick Charge

Třetí powerbanka má sice o polovinu menší kapacitu, ale přesto dokáže několikrát za sebou nabít chytrý telefon a stejně jako předchozí modely je plnohodnotným zdrojem pro všechny vaše cesty. Má také neméně kvalitní zpracování s ochranou proti přebití, přehřátí i proti přepětí. Nechybí ani notifikační diody a USB-C konektor. Díky technologii Quick Charge 3.0 umožňuje tato powerbanka bleskurychlé nabití a to dokonce tří zařízení naráz.

ADATA AA10050-5V-CRG

Powerbanka od ADATA typu AA10050-5V-CRG na první pohled zaujme svým hliníkovým tělem, které je nejen odolné, ale především i velice zajímavě designově zpracované. Vybírat můžete z více barev – růžová, zlatá, stříbrná a tmavě šedá. Díky dvou konektorům umožňuje nabíjet svou kapacitou 10050 mAh dvě zařízení naráz. Díky bezpečnostním opatřením má ochranu proti nadměrnému nabití, vybití, napětí, proudu a zkratu a odolá i vysokým teplotám. Je to zkrátka elegantní doplněk a přitom praktický a výkonný zdroj energie na cesty.

ADATA AD8000L-5V-COR

Vzhledově atraktivní (o čemž svědčí i cena Design award 2018) powerbanka od ADATA typu AD8000L-5V-COR patří v kapacitě se svými 8000 mAh mezi průměr, dokáže však třikrát dobít klasický mobilní telefon, má dva konektory na připojení zařízení a vyniká svou opravdu velkou odolností. Je to společník do terénu, kterého si můžete vzít kamkoliv. Jeho odolnost proti vodě a jemným částicím byla testována dle normy IEC IP54 s dobrým výsledkem. Speciální materiál, ze kterého je powerbanka vyrobena, skvěle tlumí nárazy.

Niceboy Powerbank 20000 mAh

Další powerbankou, která na první pohled každého zaujme, je tento Niceboy. Má stylovou povrchovou úpravu a díky lehkosti se skvěle hodí na cesty. Každý výlet je s ní bezproblémový i díky nadprůměrné kapacitě. Ta, jak je již patrné z názvu, činí 20000 mAh. Uchovaná energie dokáže pro představu nabít:

 • 10 krát iPhone 5S
 • 8 krát iPhone 6
 • 4 krát Samsung Galaxy S6
 • 3 krát tablet iPad mini

V případě, že byste chtěli menší kapacitu, je v nabídce i polovičních 10000 mAh v zařízení ve stejném designu a nepozměněnými ostatními funkcemi. Jako indikátor baterie v Niceboy slouží LED diody. Téměř samozřejmostí je nabíjení dvou zařízení naráz a spolehlivá ochrana proti přetížení, přehřátí, vybití i přebití. Teplotní odolnost powerbanky je v rozmezí od nuly do padesáti stupňů celsia. Určitě oceníte funkci automatického vypnutí při nečinnosti a osazení více různými vstupními konektory – konkrétně microUSB, Lightning i typem C. Díky tomu s sebou nemusíte zbytečně nosit více kabelů.

iMyMax Carbon

Pokud sháníte opravdu pořádnou kapacitu a počítáte s poměrně vyšší hmotností, než mají klasické téměř větrem-odfouknutelné powerbanky, tak vám představujeme iMyMax Carbon s svými 30000 mAh. Tato odolná zásobárna energie bude vaším skvělým pomocníkem, pokud trávíte opravdu dlouhý čas bez možnosti připojení k elektřině. Umožňuje nabíjet dvě zařízení naráz a je vybavena i LCD displejem a praktickou svítilnou.

Doca D589

Další powerbanka s vysokou kapacitou, tentokrát 15000 mAh. Dokáže nabít různá zařízení jako mobil, tablet, notebook a poradí si třeba i s baterií automobilu do objemu 6000CC (6l). Ať už jedete na jakýkoliv výlet, získáte nenahraditelného pomocníka, který nenechá bez energie žádný přístroj, jež si berete s sebou. Pro kempování a delší pobyt v přírodě vám tato krabička nepřináší jen funkci powerbanky, ale i spolehlivé svítilny se dvěma režimy – bílé a červené světlo, kde nechybí ani SOS režim. Doba nabíjení samotného Doca D589 je čtyři hodiny. Vzhledem k výkonu, který nabízí, vás jistě nepřekvapí, že se jedná o nejdražší z nabízených powerbank.

Xiaomi Mi PowerBank Pro 10000mAh PLM01ZM

Další powerbanka s C-USB a kapacitou 10000 mAh, která je dostatečně velká pro opakované napájení různých zařízení a s podporou funkce rychlého dobíjení. Má elegantní kovové provedení, které je dostupné v různých barvách. Tato praktická powerbanka je kompatibilní s celou řadou různých elektronických zařízení a automaticky upravuje výstupní hodnoty podle konkrétního připojeného typu. Vyniká svou lehkostí a skladnými rozměry, díky kterým se snadno přenáší a nezabere moc místa.

CellularLine FREEP20000USBCW

Rychle nabíjecí power banka značky CellularLine, praktická a s vysokou kapacitou 20000 mAh, která obnoví baterii mobilního telefonu až 15 krát – to je powerbanka CellularLine. Je vybavena LED indikátorem stavu baterie a více výstupy. Nechybí pak samozřejmě ani bezpečnostní ochrana, díky které se zařízení nepřebije, ani se mu nepřepólují baterie. Celá konstrukce je odolná a má kvalitní zpracování.