Patříte i Vy mezi zákazníky, kteří definitivně podlehli internetovým nákupům a kamenným obchoďákům se vyhýbají obrovským obloukem? V tom případě uvítejme mezi tahouny české online ekonomiky, ve které našinci patří na špičku Evropy. Online eshop Kasa.cz se vypracoval z malého garážového projektu v obří nadnárodní holding.

Expanze online prodejů

Technického zboží se po internetu prodá až 46%. Na jednoho obyvatele u nás připadá nejvíc e-shopů, které se zaměřují právě na zmíněný sortiment, v součtu je jich přes 40 tisíc. Meziroční obraty obchodníků stoupají raketově, nejvíc si lidé po internetu pořizují elektroniku a domácí spotřebiče.

Z ověřených hráčů si lze vybrat

Na českém trhu působí hned několik velkých prodejen, které mají sídlo na internetové síti. Kasa.cz je jedním z nich a své místo si tady má již od roku 1999, kdy jí zakládali bratři Martin a Petr Kasové, v té době studenti ČVUT. Po nich také obchod dostal své jméno. E-shop vznikl jako vedlejší projekt internetové kavárny, kterou tehdy otevřeli v pražských Kobylisích, zprostředkovával především prodej datových nosičů. Začínali bez úvěrů, s tisícovkou v kapse, doma v obýváku. Martin Kasa se však do projektu e-shopu zakousl natolik, že ve druhém ročníků přerušil studium na ČVUT a všechen svůj čas věnoval práci. Otevřel obchod a sortiment rozšířil o další spotřební zboží.

Z obýváku k miliardovým obratům

Progres zpočátku nesmělého projektu nabral na obrátkách poté, co v roce 2003 získal subjekt právní formu společnosti s ručením omezeným. K bratrům Kasovým se přidal Tomáš Richtr a jejím oficiálním provozovatelem se stala Eurocomm Group, s. r. o. Ještě téhož roku expandovala na Slovensko, o dva roky později do Polska a takého německém Saska. Rychlý rozmach firmy vyžadoval důkladná logistická řešení, proto v Kutné Hoře vyrostly skladové prostory na ploše 1300 m². Tržby obchodu Kasa.cz v roce 2007 raketově stouply a vyšplhaly se až na 1,28 miliardy korun. Tento progres je vyšvihl na druhé místo v rámci úspěšnosti internetového prodeje v ČR. V roce 2008 vstoupil do Kasy slovenský Arca Capital Bohemia, o rok později její zakladatel Martin Kasa prodal svůj podíl, a zůstal ve vedení. Následovalo sjednocení všech obchodů pod Internet Retail a. s. jehož 100% akcionářem se v roce 2013 stala společnost HP TRONIC Zlín.

Technologická vylepšení pro zákazníky

Kasa.cz prošla inovacemi, které měly za cíl zlepšit prostředí obchodu pro zákazníky a dnes je z něj internetový obchod se všemi službami, které zákazník očekává. V jeho nabídce je zastoupeno víc než 40 tisíc položek spotřebního zboží skladem. Od domácích spotřebičů, přes hračky a sportovní vybavení, až po potřeby pro domácí mazlíčky. Obchod nabízí možnost vyzvednutí zdarma do 60 minut od objednávky na výdejních místech Kasapoint, kterých je víc než 120 v celé zemi. Nebo vám zboží zašle standardní dopravou prostřednictvím zásilkových služeb. U velkých a těžkých spotřebičů můžou zákazníci za pětistovku využít službu Komfortní doprava. Co za zmíněný poplatek kromě vlastního doručení dostanou?

  • Vynesení zakoupeného zboží až domů
  • Instalaci a zapojení spotřebiče
  • odvoz obalů od nového spotřebiče
  • odvoz starého spotřebiče (na eko likvidaci)

Zákaznická podpora se vším všudy

Kasa.cz velice dbá na pohodlí svých zákazníků, proto jim poskytuje také široké spektrum dalších služeb. Nabízí možnost dokoupení prodloužené, či rozšířené záruky, dopravu zdarma nad 3 000,- korun, pohodlné vyřízení reklamace přímo na výdejním místě a taktéž možnost nákupu na splátky. Kromě toho mohou 7 dní v týdnu sáhnout po odborném poradenství a zákaznické podpoře, kterou obstarávají špičkově vyškolení pracovníci. Pokud by se některému zákazníkovi nelíbil průběh, či výsledek reklamace, může vše řešit s ombudsmanem, který se postará o přešetření daného sporu.

Splátkové portfolio včetně nulového úroku

Prodej na splátky nabízí Kasa.cz prostřednictvím tří splátkových programů. Jedinou podmínkou k jejich využití je, že výška objednávky musí být větší než 2 tisíce. Zvolenou možnost si zákazník vybere v patřičném kroku objednávky. Kromě platby formou splátek nabízí obchod i standardní formy plateb – hotově nebo kartou na odběrném místě, online platbu, nebo bankovní převod.

Slevové kupóny a další výhody nákupu

Na Kasa.cz je možné lepší cenu produktů ukořistit i díky slevovým kupónům. Ty bývají také součástí newslettru, který obchod zákazníkům pravidelně rozesílá. Kupony lze uplatnit, jak na celou objednávku, tak i na jednotlivé položky, případně na konkrétní kategorii zboží. V nabídce nechybí ani dárkové poukazy v hodnotovém v rozmezí od 100,- až do 5 000,- korun.

Výnosné partnerství

Kasa.cz má také vlastní affiliate program pro majitele a správce webových stránek. V případě spolupráce, díky které nasměřují prostřednictvím reklamy umístěné na svých stránkách na obchod Kasa.cz zákazníky, získají několik

  • provize dle kategorie až 5 %, provize dle značky 7 %.
  • odměna z veškerého prodávaného sortimentu na Kasa.cz
  • díky 45 denní platnosti cookies odměna za každý nákup návštěvníka, který nakoupí v následujících 45 dnech po jeho posledním prokliku
  • bez povinnosti být plátcem DPH

Stačí se jen zaregistrovat a první krok ke spolupráci se silným partnerem je hotový. Proto i Vy máte možnost získat slevu z každého nákupu skrze tzv. cashback portál. Cashback portál funguje právě díky affiliate partnerství.

VIP program pro velké zákazníky

Firmy, či individuální zákazníci, kteří obchod navštěvují častěji a nakupují ve velkém, mohou využít VIP program. V rámci něj firma nabízí individuální cenové nabídky, slevy při dlouhodobé spolupráci a také dopravu zdarma u velkých objednávek.

Kasa není jen o kase

Internetový obchod Kasa.cz myslí také na ekologii a prostřednictvím svých dvou partnerů zajišťuje šetrnou likvidaci elektrospotřebičů, které od zákazníků v případě zájmu odveze. Je také jedním z osmi zakládajících členů Záchranného kruhu a Klubu přátel sbírky Pomozte dětem.