Když se řekne nakupování přes internet, mnozí si představí především obchody s oblečením nebo různými doplňky. V e-shopech však seženeme různorodý sortiment. Ideálním příkladem je Dr. Max, který nabízí vše, co vaše lékárna a ještě mnohem více. Přesvědčit se můžete sami na stránkách obchodu i v každé z kamenných prodejen po celé České republice.

Představení lékárny Dr. Max

Společnost Dr. Max je lékárna s e-shopem a s řadou kamenných poboček. Dr Max má více než 440 místech České republiky; tvoří tak 15% všech tuzemských lékáren. Sesterská společnost Dr.Max Pharma je největší výrobcem lékárenského sortimentu ve volném prodeji u nás. Lékárny nabízejí kromě prodeje velkého množství zboží i poradenství v oblasti zdraví a v některých lokalitách dokonce suplují roli chybějící lékárenské pohotovosti. V Praze a v Brně vybrané pobočky fungují v nepřetržitém provozu.

Další neobchodní činnosti

Dr. Max není jen kamenným a internetovým obchodem. Značka je neodmyslitelně spojená s výzkumnou a filantropickou činností v oboru zdravotnictví. Podporuje projekty zlepšující kvalitu života těm nejpotřebnějším – dětem a seniorům. Od roku 2014 Dr. Max provozuje výzkumnou centrální laboratoř, která se nachází u Prahy a je nejmodernější svého druhu v České republice. Druhá výzkumná laboratoř stojí od roku 2017 i v Brně. Dr. Max je dlouhodobě i privátní značkou, která se snaží nabídnout kvalitu a přitom výhodnou cenu. V současné době již existují stovky léčiv, doplňků stravy, dermato-kosmetiky a dalších zdravotnických nebo dentálních výrobků nesoucích označení firmy. Ty jsou k sehnání výhradně v síti lékáren a na e-shopu Dr. Max.

Široká nabídka zboží

Lékárny Dr. Max vynikají především svou širokou nabídkou zboží, o čemž se může přesvědčit každý návštěvník e-shopu. Na výběr máte spousty známých značek i jednotlivých produktů. Díky tomu nakoupíte vše prakticky na jednom místě a v případě internetového obchodu i z pohodlí domova. Kromě zdravotních pomůcek a volně prodejných léků má Dr. Max ve svém sortimentu i mnoho dalších zajímavých kategorií zboží:

 • Sportovní výživa a doplňky stravy
 • Kosmetika a přírodní drogerie pro zdraví
 • Vše pro maminku a dítě
 • Oddělení domácích mazlíčků

Všechny hlavní kategorie e-shopu (Dr. Max produkty, Zdraví a léky, Doplňky stravy, Matka a dítě, Krása a Péče, Zdravá výživa, Pro sportovce, Zdravotní potřeby, Pro zvířata, Přírodní drogerie) jsou prakticky děleny do dalších podkategorií, tudíž se v sortimentu snadno zorientujete. Slevy a výhodné akce pak tvoří samostatnou položku k zobrazení.

Dodání a platba zboží

Výrobky vydávané jen na lékařský předpis bez něj není samozřejmě možné zakoupit ani v kamenném obchodě ani v e-shopu. Ostatní léčivé přípravky, jejichž výdej není vázaný na lékařský předpis, jsou odesílány zákazníkovi nejpozději do 48 hodin od přijetí objednávky. Díky tomu je dodání přepravní společností zaručené nejpozději do 3 dnů od přijetí objednávky. Jako kurýrní služba jsou využívány například PPL, DPD nebo Česká pošta. Při objednávce máte možnost si vybrat z několika způsobů platby:

 • Dobírka při převzetí zboží od kurýrní služby
 • On-line platební kartou (VISA, VISA Electron, MasterCard, Maestro)
 • Při osobním odběru na pobočce v hotovosti nebo kartou

Odběr a doprava zdarma

Při nákupu jakéhokoliv zboží z e-shopu lékárny Dr. Max, neplatíte poštovné ani balné, pokud cena objednávky bude nad 999 Kč včetně DPH. Velkou výhodou v porovnání s konkurencí, která nemá tak rozsáhlou síť obchodů, je, že si můžete vámi vybrané produkty vyzvednout na jakékoliv z poboček lékárny.

Nabízené výhody a Karta Dr. Max

Na e-shopu i v kamenném obchodě najdete nejen trvale cenově výhodné produkty, ale také speciální slevy. Při akcích je možné zadat do políčka k on-line objednávce kód, díky kterému se vám odečte předem určená částka nebo procento. Samozřejmostí jsou pak zvýhodněné ceny, jež najde v obchodě každý. Nejvýhodnější podmínky a pravidelné akce získáte s Kartou Dr. Max. Tento program, který v současné době využívá více než 2 500 000 zákazníků, nabízí nejen slevy na vybrané zboží ve formě konkrétních nabídek a kuponů, ale také řadu dalších zajímavých benefitů jako například:

 • Slevu až polovin z doplatku
 • On-line lékařskou konzultaci 2x ročně
 • Všechny příbalové letáky prakticky ke stažení
 • Zajímavé brožury a informace z oblasti zdraví

Další služby pro zákazníky

Kromě provozu sítě obchodů a e-shopu, přináší svým zákazníkům Dr. Max i další služby. Příkladem jsou dermocentra, kde je prováděna za pomocí speciálního diagnostického přístroj s mikrosnímačem diagnostika pleti a problémů, které vás trápí. Dermocentra také nabízejí možnosti informování se o konkrétních přípravcích nebo tester bar, kde si vyzkoušíte doslova na vlastní kůži, jaký výrobek vám bude nejvíce vyhovovat. Mnozí také ocení možnost se přímo přes webové stránky zeptat odborníka na zdravotní otázky, jež je trápí.

V kontaktu se zákazníky

Abyste mohli sledovat novinky z lékárny Dr.Max, přichází společnost s vlastní prezentací na sociálních sítích. Tam se nejen dozvíte všechny aktuality, ale také občasně můžete soutěžit a získat zajímavé ceny. Lékárny Dr. Max najdete na Facebooku, Instagramu i na YouTube. Další technickou vychytávkou je pak mobilní aplikace, díky které budete mít svou Kartu Dr. Max vždy při ruce. Také získáte větší přehled o slevách, vašich nákupech a snadno nejdete nejbližší pobočku. Aplikace dále umožňuje zapisování a připomínání léků, které máte užívat.