Pokud jste se rozhodli vyměnit Váš televizor za nový z důvodu, že předchozí již nefunguje, nebo že již potřeboval modernizaci, otevře se před vámi najednou obrovská nabídka různých značek a typů. Pojďme se tedy nyní podívat, jak a podle čeho televizi vybírat a především se můžete nechat inspirovat deseti modely, které patří mezi nejvíce pořizované a nejlépe hodnocené.

Dobrý výběr je základ

Na rozdíl od flash disku nebo třeba MP3 přehrávače, televizor je investicí na delší dobu, čemuž také odpovídá cena. Udělejte si proto při jeho pořizování čas, projděte nabídky prodejců v kamenných obchodech i na internetu, v Česku i v zahraničí, abyste sehnali ten správný model, který vám bude vyhovovat. Ač se začátečníkovi mnohdy zdají všechny parametry velice podobné, výsledný obraz a jeho kvalita mohou být velice rozdílné. Kromě ceny, kterou je třeba si stanovit a která by měla odpovídat kvalitě, se zaměříme v první řadě na zvuk a obrazovou plochu. U ní je třeba si všímat těchto parametrů:

 • Velikost televize vzhledem k vaší místnosti
 • Rozlišení určující detaily obrazu
 • Barevnost jako vysoký kontrast nebo HDR

V dnešní době však nejsou televize jen o sledování pořadů, ale dají se využít díky svým chytrým funkcím k mnoha dalším věcem. Pokud například chceme, aby nám TV hlídala schůzky, spolupracovala s mobilním telefonem a umožňovala brouzdat na internetu, zaměříme se i na tyto funkce. Krom televize si pak vždy pořizujeme ještě její ovládače; ty by měly být schopné zvládat nejen zapnutí, vypnutí a změnu programu, ale i v nastavení, popřípadě práci v rámci smart prvků. U některých typů televizí máme dva ovladače, které obvykle souvisejí s rozsáhlejšími možnostmi, jindy jeden, který je praktický a zajišťuje velmi snadné a intuitivní ovládání.

Samsung UE55NU7442

LED Televize od značky Samsung, typ UE55NU7442 s úhlopříčkou 138 cm nebyla na první místo zvolena náhodně – jedná se o velice často prodávaný model, který je také velice oblíbený; dokonce získal umístění v anketě „Produkt troku 2018“. Vyniká zejména svým obrazem s ultra HD rozlišením a technologií HDR, která dokáže velice výrazně a živě vykreslit barvy a zprostředkovává tak nevšední divácký zážitek při tmavých i světlých scénách. Určitě na ní oceníte i elegantní vzhled a chytré provedení. Televize poslouží jako chytrý pomocník, který vám připomene:

 • Začátek oblíbeného pořadu
 • Naplánované schůzky v kalendáři
 • A dokonce třeba upozorní, že doprala pračka

Samsung UE55NU7442 je totiž propojitelný pomocí aplikace SmartThing s veškerým dalším chytrým vybavením bytu a podporuje i využití Samsung Cloud, což je on-line úložiště, jenž vám umožní přístup přes všechna připojená zařízení. Přitom jej (a tudíž i další zařízení) můžete ovládat a nastavovat pomocí jediného ovladače.

Televize LG OLED55E8

Mezi finančně nákladnější, ale rozhodně kvalitou odpovídající televize patří LG OLED55E8, se kterou si užijete díky Dolby Atmos trojrozměrný dynamický zvuk z šesti reproduktorů a budete si připadat jako v kině. Obraz na úhlopříčce 139 cm nabízí výrazný HDR efekt, skvělý kontrast, hlubokou černou a detail v barvách i v textuře. Chytré funkce, stejně jako WiFi, Bluetoot nebo připojení klávesnice a myši jsou úplnou samozřejmostí. Velice tenké a elegantní designové provedení dodá styl každé místnosti.

Samsung QE55Q6FN

Další oblíbenou a kladně hodnocenou televizí je Samsung QE55Q6FN. Umožňuje vám, abyste se ponořili naplno do filmů díky čistému designu, který neruší interiér ani divácký zážitek i díky vysoké kvalitě obrazu. Disponuje technologií Q6F a má jasné, živé a realistické barvy, které vás vtáhnou do děje. Q Contrast zase zajistí hlubokou černou a dobré vybarvení stínů i v silně osvětlené místnosti. Zobrazení na úhlopříčce 138 cm je s rozlišením 3840 x 2160 a podporou HDR. Jako každá správná chytrá televize, i Samsung QE55Q6FN přináší mnoho vychytávek a praktických aplikací s jednoduchou obsluhou, ke které vám stačí jediný ovládač, popřípadě hlasový pokyn a v případě problému vám pomůže chytrý asistent. Nechybí ani možnost propojení se smartphonem nebo počítačem. Díky notifikaci už nikdy nepropásnete oblíbený pořad nebo událost, kterou jste si uložili do kalendáře.

Samsung UE55NU8002

Po typu UE55NU7442 tu máme další Samsung řady „UE“, tentokrát model televize UE55NU8002. Je ideální pro zábavu, internetové i televizní vysílání. Televize má štíhlý tvar, je elegantní a má stejně jako další z výše uvedených i praktickou drážky na uložení kabelů. Spolu s příbuzným modelem tento Samsung spojuje:

 • Kompatibilita s dalšími smart zařízeními v domácnosti
 • Jednoduché ovládání a nastavení pomocí jednoho ovladače
 • Chytré funkce jako upozornění na začátek pořadu, schůzku, ale i doprané prádlo

Mezi přednosti zobrazení patří velká ostrost a kvalita barev. Technologie HDR Elite doslova rozzáří jak tmavý, tak i světlý obraz a funkce s názvem Dynamic Crystal Colour oživí barvy a zvýrazní celou paletu odstínů. Obrazovka o úhlopříčce 138 cm a s rozlišením 3840 x 2160 je podsvícená panelem Ultra Slim Array.

LG 55UK6200

Díky této televizi s úhlopříčkou 139 cm si užijete obraz v té nevyšší kvalitě. Rozlišení 4K UHD nabízí opravdu živé barvy a obraz plný drobných detailů. Budete mít pocit, jako byste sledovali realitu a ne jen film. Zobrazení je bezproblémové a z každého úhlu zachovává barevnou přesnost. Mezi další přednosti, které stojí za zmínku a které určitě oceníte, patří:

 • Propojení pomocí Bluetooth k jakémukoliv zařízení a tudíž bez kabelů
 • Prostorový zvuk
 • Intuitivní ovládání a možnost používání hlasových příkazů
 • Chytré funkce a aplikace

LG 43UK6200

Zůstaneme ještě u LG a představíme si další model s 4K UHD a jeho perfektně ostrým a detailním obrazem – konkrétně typ 43UK6200. Ten bezchybně zvládá zobrazení z každého úhlu a díky vysoké kvalitě obrazu redukuje šum. Stejně jako u předchozího modelu, i zde můžeme počítat s vychytávkami jako je prostorový zvuk a mnoho chytrých funkcí. Úhlopříčka je 108 cm. Díky příjemnému a nadčasovému vzhledu se bude tato televize značky LG hodit do každé místnosti a zároveň vás příjemně překvapí poměrem ceny a kvality.

Samsung QE55Q8FN

Každá televize má své výhody, díky kterým je oblíbená; u Samsung QE55Q8FN s úhlopříčkou 138 cm to jsou především perfektní barvy. Technologie Q Colour poskytuje dokonalé zobrazen více než miliardy různých odstínů a Q8F zase skvělou viditelnost při jakýchkoliv světelných podmínkách. Funkce Ultra Black pak využívá speciální antireflexní vrstvu z nanočástic, která redukuje odrazy a tak ještě více posiluje kontrast a hloubku černé barvy. Mezi další přednosti rozhodně patří dlouhá životnost a klasické i nadstandardní funkce – televize Samsung QE55Q8FN například lze zpárovat se všemi dalšími chytrými zařízeními v domácnosti a následně obsluhovat pomocí ovladače One Remote. Televize také sama rozpozná barvu a dokonce i vzor vaší zdi a přizpůsobí se jí v režimu spořiče – nebude tak rušit interiér černou plochou. Bluetooth, Wi-Fi a další funkce jsou samozřejmostí.

Panasonic TX-55FZ800E

Od značky Panasonic jsme pro vás vybrali oblíbený typ TX-55FZ800E. Jeho obraz vyniká svou kvalitou a vlastním osvětlením osmi milionů pixelů. Panasonic TX-55FZ800E disponuje hned několika zajímavými systémy, které pomáhají utváření diváckého prožitku a přinášení obrazu nové vylepšení, které ve srovnání s běžnou televizí zajisté poznáte na první pohled.

 • Master HDR OLED zjišťuje kvalitní obraz, výborný kontrast a hlubokou černou barvu
 • Auto Brightness Enhancer upravuje jas dle osvětlení v místnosti
 • Dynamic Scene Optimiser se stará o HDR

Různé režimy pro hry nebo třeba sport optimalizují vykreslení obrazu na míru sledovanému pořadu. Za zmínku pak ještě stojí chytré funkce jako je například jednoduché ovládání hlasem, ke kterému můžete využívat službu Alexa od Amazonu nebo zařízení disponující Google Assistant. Úhlopříčka televize je 139 cm.

Philips 32PFS5803/12

Pro ty, kteří se dívají po menším rozměru televize, dobré ceně a přitom vysoké kvalitě, je tu Philips se svým typem 32PFS5803/12. Úhlopříčka obrazovky je 80 cm a LED televizor má Full HD rozlišení se sytými barvami a vysokým kontrastem. Nabízí snadné propojení s DVD nebo s Blu-ray přehrávači i možnost připojení disku přes USB. Ovládání je jednoduché, intuitivní a řešené jediným ovládačem pro televizi, chytré funkce, nastavení i DVD a ostatní přehrávače. Design televize se hodí do každého interiéru a nepůsobí v místnosti jako rušivý prvek.

Sony Bravia KD-65XF9005

Stejně jako předchozí televize Philips 32PFS5803/12 byla určena pro ty, kteří sháněli praktický malý rozměr, Sony Bravia KD-65XF9005 se bude pro změnu líbit těm, kteří si chtějí s její úhlopříčkou 163.9 cm užít velkou podívanou jako v kině. Kromě rozměru může samozřejmě nabídnout další skvělé vlastnosti a to zejména 4K HDR, jež zajišťuje živé barvy a bezchybné zobrazení s jemnými detaily. Technologie X-tended Dynamic Range PRO pak přináší až šestkrát vyšší kontrast ve srovnání s běžnými televizory a X-Motion Clarity zase výjimečnou ostrost i při akčních a rychlých scénách. U profesionála jako Sony Bravia KD-65XF9005 jsou samozřejmostí všechny chytré funkce a kvalitní prostorový zvuk.