Po e-shopech Zalando, Zoot a Answear je jedním z nových velkých prodejců módy i About You, který nabízí známé i dodnes v České republice nedostupné značky zahraničních prodejců a dopravu i vrácení zboží zdarma bez ohledu na cenu zakoupeného zboží. Pojďme se tedy společně podívat, jak německé Aboutyou.cz funguje a co vám nabízí.

O About You

Německou firmu AboutYou.cz sídlící v Hamburku založili podnikatelé Sebastian Betz a Tarek Müller v roce 2014. Po pouhých čtyřech letech své existence se stala druhým největším místním prodejcem módy. V rámci Evropy můžeme najít její obchody také v Polsku, Švýcarsku, Maďarsku, Holandsku, Belgii nebo v Rakousku. V říjnu roku 2018 vstoupila tato společnost i na český trh. Uskutečnila velkou reklamní a mediální kampaň, ve které vystupovali i známí influenceři a ve které si získala značnou pozornost. Zpočátku za stále ostrého sledování veřejnosti měla firma mírné technické problémy s dodávkou, čím si mírně uškodila své budované pověsti. Po omluvě na Facebooku za malý výpadek ze strany vedení získává však dobrá hodnocení při odesílání zboží a nabízí kompletní sortiment módy:

  • Oblečení
  • Obuvi
  • Doplňků

Vyberou si dámy, pánové i děti. E-shop nabízí zcela zdarma jak zaslání, tak vrácení zboží a to bez ohledu na kupní cenu. Můžete tak, stejně jako u podobně fungujících obchodů, větší množství zakoupených kousků v pohodlí domova vyzkoušet a nechat si nakonec jen ty, které vám nejlépe sedí a doopravdy vám padnou. Možnost zpětného odeslání oděvů a vrácení peněz platí dlouhých 100 dní, takže nemusíte s rozhodováním nikam spěchat a to ani v případě, že kupujte například tričko jako dárek pro někoho blízkého.

Obchod, kde je z čeho vybírat

About You, jakožto jedna z nejrychleji rostoucích evropských módních firem, nabízí přes 1 000 různých značek od těch nejpopulárnějších, až po dosud na území České republiky nesehnatelné. V nabídce je velké množství zboží a více než 200 000 produktů on-line skladem ihned k zakoupení. Celkové tržby společnosti za provozní rok 2017/2018 přesáhly 283 milionů eur.

Moderní způsob nakupování

Aboutyou.cz se snaží lišit se od konkurence, která je v Česku vysoká, tím, že dává nakupování zcela nový a modernější rozměr, který ocení nejen mladší generace, ale díky intuitivnímu ovládání e-shopu i ti starší. Cílem je umožnit pohodlné pořizování věcí za pomoci digitálních technologií. K hlavním přednostem tak patří:

  • Mobilní aplikace
  • Personalizovaná nabídka
  • Obchodní globálnost

Mobilní aplikace je stále velkou novinkou v oblasti nákupů. Můžete díky aplikaci AboutYou prohlížet a vybírat zboží i z vašeho telefonu prakticky kdykoliv. Aplikace se těší velké oblibě a má na svém kontě už více než 7 milionů instalací. Všechny fotografie sortimentu jsou velké s vysokou kvalitou, takže nejen že máte přehled, jak doopravdy vypadá to, co si kupujete, ale můžete po e-shopu brouzdat i v úhlopříčkově menším zařízení. Když se na stránky nebo na aplikaci podíváte, uvidíte rozmanitou nabídku, která je profesionální personalizací vašeho předchozího vyhledávání a prohlížení přizpůsobena tak, abyste ihned našli právě to, co vás zajímá. Ušetříte tím čas a narazíte na zajímavé kousky, které se vám mohou líbit a které byste mohli ve velkém seznamu přehlédnout, což by byla škoda. Každému uživateli se tak obchod v první moment zobrazí v trošku jiné podobě, ale nabídka je po otevření jednotlivých kategorií stejná pro všechny zákazníky.

Pouze on-line

Ještě před několika lety bylo pořizování módy převážně off-line záležitostí a někomu se může možná zdát jako nevýhoda, že si nemůže zajít do kamenného obchodu. Ale filosofií firmy je právě to, že chce lidem ukázat, kolik času a pohodlí mohou ušetřit on-line nakupováním a o kolik větší nabídku získají. Díky modernímu přizpůsobení a personalizaci se nejedná jen o obchod, ale o platformu, na které můžete sledovat módu, která odpovídá vašemu stylu. Sama společnost About You svůj princip popisuje jako:

  • Efektivní (jak vy rychlosti, tak v praktičnosti)
  • Smart – chytrý (především díky technologickému řešení e-shopu)
  • Přímočarý (vše jde jednoduše bez skrytých nástrah na zákazníka)

Netradiční systém výběru zboží

E-shop můžete prohlížet mnoha způsoby. Kromě klasického dělení na kategorie najdete inspiraci v podobě jednotlivých outfitů, které k sobě skvěle ladí a jsou pro vás navrženy profesionály tak, byste našli to pravé oblečení pro každou příležitost, ušetřili práci s vymýšlením možných kombinací a vypadali zaručeně dobře. Další zajímavým způsobem, jak se na Aboutyou.cz pohybovat, je sekce jednotlivých příběhů neboli témat, která jsou ve svět módy aktuální. Frčí zrovna pásky přes šaty i do kalhot? Pak zde najdete jejich přehled hezky na jednom místě. Stejně tak pokud nějaká barva zažije velký boom nebo je dobrý nápad se nyní zaměřit na jednu konkrétní značku. Jednoduše praktické.

Co všechno v Aboutyou.cz seženete?

Pokud máte rádi kvalitní značky, jistě vás nadchne nabídka od Adidas, Nike, Only, Levi’s, Tamaris, Esprit a další. Ať hledáte cokoliv, široká nabídka e-shopu to jistě bude mít – bundy, kalhoty, džíny, kabáty, svetry, trička, halenky & tuniky, šaty, sukně, mikiny, spodní prádlo, overaly, topy, ale nechybí ani speciální těhotenská móda, plavky, vesty, móda pro plnoštíhlé, krojová móda a ponča nebo kimona. Samostatnou kategorií jsou pak boty jako lodičky, tenisky, pantofle, sandály, kozačky, baleríny, boty na podpatku a mnoho dalších druhů. V rámci doplňků na Abou You koupíte tašky, bižuterii, pásky, rukavice, hodinky, sluneční brýle, klíčenky, obaly na telefon, šály a šátky a jiné nezbytné drobnosti.