Ať už patříme mezi moderní zákazníky, kteří rádi listují nepřeberným a přesto logicky řazeným množství módy nebo jste spíše tradiční milovníci katalogů s oblečením, jež nabízí neméně početný sortiment, Bonprix.cz je přizpůsobený pro každého. Mimoto si vybere každý bez ohledu na vkus, pohlaví nebo věk a v obchodě najdete vše, co potřebujete … i to co nepotřebujete, ale zaručeně chcete.

Vývoj firmy do dnešní podoby

Německou firmu Bonprix.cz založili v roce 1986 Hans-Joachim Mundt a Michael Newe a již několik týdnů po jejím spuštění vydali první katalog s nabídkou zboží, což je jeden z prodejných systémů, který využívají dodnes a který stále oceňují starší generace. První katalog měl jen 32 stran; pro porovnání dnešní je nabídka tištěna na více než 200 plně zaplněných stránkách. Od roku 1997 rozšířila firma své podnikání i na internet a její web se stal v současné moderní době více jak 50ti procentním zdrojem jejích příjmů. Česká verze (Bonprix.cz) vznikla roku 2014 a kromě tohoto e-shopu si můžete ve svém jazyce objednat i přes katalog. O dva roky později po začátku internetové éry, tedy v roce 1999, začala vznikat i síť salónů a módních obchodů, které dnes můžeme najít nejen v rodném Německu, ale i v Rakousku, Švýcarsku nebo v Itálii. Bonprix.cz drží krok s moderní dobou; nabízí mobilní aplikace a můžete jej sledovat například na facebooku, youtube nebo na instagramu.

Vícekanálový formát prodeje

Bonprix.cz ve své strategii uplatňuje tzv. vícekanálový prodej – to znamená dostupnost zboží přes různé platformy, ve kterých komunikuje se svými zákazníky a nabízí jim zboží. Patří tak mezi obchody, které jsou přístupné jak nejmladší internetové generaci, tak i seniorům, jež mají rádi klasickou formu nakupování. Zboží si můžete objednat hned několika způsoby:

 • Přes internet
 • Díky katalogu
 • V jedné z kamenných prodejen
 • Telefonicky nebo písemně

Internetová nabídka nezahrnuje jen klasický e-shop na webových stránkách, ale i nákupní mobilní aplikace, které jsou dostupné v App Store (pro operační systém iOS) i Google Play (pro Android). V katalogu pak stačí po výběru zboží odeslat svůj zvolený seznam produktů písemně nebo jiným způsobem, jako je například telefonická objednávka. Móda vám přijde zásilkou stejně jako v případě objednávky on-line.

Slevy a Bonprix.cz klub

Kromě výprodejů zboží a jednorázových akcí, jako je například doprava zdarma, nabízí Bonprix.cz ještě tzv. „Bonprix.cz klub“. Stanete-li se jeho členem za cenu jen 175 kč na půl roku, obdržíte kromě dobrého přehledu o nabídce ještě slevu 10% na všechno zboží. Pokud nakupujete často nebo ve větším množství, určitě se to vyplatí.  Z Bonprix.cz klubu můžete kdykoliv vystoupit prostřednictvím telefonátu, e-mailu, nebo zaslaného písemného vyjádření.

Nabídka nejen módního oblečení

Bonprix.cz je původně oděvní firmou zabývající se prodejem módy. Dnes najdete v nabídce více než 30 tisíc druhů výrobků, které jsou z nejen z oblasti dámského, pánského i dětského oblečení, ale i obuvi nebo doplňků od kabelek a pásků, přes bižuterii a šátky nebo šály, až po sluneční brýle či hodinky a nesmíme zapomenout ani na různé vychytávky do domácnosti. Nabídka je na e-shopu i v katalogu členěna celkem do čtyř kategorií, ve kterých se snadno zorientuje každý:

 • Pro ženy
 • Pro muže
 • Pro děti
 • Pro domácnost

Dalším dělením, které dává e-shopu praktičnost a přehlednost, je tříděné podle velikosti nebo podle aktuálních slev. Mnoho dalších chytrých podkategorií a filtrů, jako je například barva požadovaného zboží a cena, ale i vychytávky jako tvar výstřihu, délka rukávů nebo šatů a sukní, vám značně urychlí práci s výběrem a pomůže vám vyhledat přesně to, co splňuje i ty nejnáročnější představy.

Velký výběr zboží

V nabídce naleznete nejen trička, svetry, bundy, kalhoty, sukně a šaty. Nechybí totiž ani speciálně zaměřené oblečení, jako je to určené pro outdoorové aktivity nebo těhotenská móda. Pokud hledáte spodní prádlo nebo plavky, zajisté si také vyberete. V kategorii obuvi seženete vše od bot na vysokém podpatku, lodiček a kozaček, přes trekkingové boty, sandály, polobotky až po žabky a domácí pantofle. Každé jednotlivé zboží má pak více specifických dělení – například šaty jsou kategorizovány nejen na dlouhé a krátké, ale též pletené, večerní, plážové, džínové, s volnými zády, dle délky rukávů a mnoha dalších dělení.

Nechte si inspirovat

Na Bonprix.cz naleznete kromě akcí a velkého výběru zboží ze všech kategorií i inspirativní články, které vám pomohou s výběrem, ale zároveň přinesou i zajímavosti, praktické triky nebo přehled a to nejen z oblasti módy. Kromě redaktorů Bonprix.cz zde naleznete i články od známých bloggerů. Ať chcete vypadat dobře, cvičit, jíst zdravě, cestovat, prožívat zajímavé okamžiky, magazín vašeho životního stylu naleznete hned vedle vaší oblíbené módy na jedněch stránkách.

Dodání a platba

Jelikož do kamenné prodejny Bonprix.cz můžete zavítat jen při cestě do zahraničí, jsme odkázáni především na e-shop a na katalogy, kde si můžete zboží vybírat. Zboží je pak odesíláno zásilkou a to buď přímo k nám domů jako baliček do ruky nebo v případě, že nemáte možnost okamžitého převzetí, je nechán na poště, kdy si jej můžete vyzvednout, až vám to bude vyhovovat. Z možnosti plateb Bonprix.cz nabízí:

 • Při odběru (dobírka)
 • On-line přes internet (PayU)
 • Kartou z bankovního účtu

Doba dodání závisí na aktuální vytíženosti obchodu. Vyskladnění zboží obvykle následuje do 4 – 6 pracovních dní od obdržení objednávky. Dodávky jsou vyřizovány v pořadí, ve kterém je obchodník přijal a ve výjimečném případě vyprázdnění skladových zásob bude vámi vybraný sortiment dodán pozdější zásilkou do 3 – 4 týdnů.