Jednu věc jsem nikdy nechtěl na internetu kupovat a to jsou boty. Vždy jsem se bál, že mi nepadnou, noha mi do nich nevleze, budou tlačit, budou velké, malé a kdesi cosi. Ovšem po loňských zkušenostech s lokálními obchody obuvi nedám dopustit na online nákupy. Výběr kvalitní obuvi je mnohem větší a kvůli online obrovské konkurenci je cena nižší oproti kamenným prodejnám za tu samou botu až o několik set korun. Eshop Eobuv.cz je jedním z mnoha online obchodů, kteří nabízí své boty po internetu.

Eobuv prodává boty už více než 10 let. Vlastní síť kamenných obchodů s obuví, na území polska a tato polská akciová společnost prodává boty i u nás v ČR. Eobuv nabízí z velké plejády nejznámějších značek výrobců bot jako jsou:  Ecco, Merrell , pánské boty Mustang,GEOX, boty pro ženy Zinda, obuv But-S, sportovní boty Nike, obuv Rider, Sprandi boty, boty dámské i pánské, boty GRENDA, boty 52 Weeks, obuv Julia Monti, Pilpol obuv, obuv Rylko, obuv Eksbut, Fantasy boty, boty Conhpol, boty NEEX, dětské boty, a mnoho dalších. Celkem až 458 značek obuvi a až 50 000 bot v nabídce. Vybrat boty se slevou na stránkách Eobuv je proto velmi snadné. Polská společnost nabízí velmi širokou škálu zoboží. Před každým výběrem bot je dobré se naučit určitá pravidla.

Pravidla při výběru obuvi

Dřív než obuv začnete objednávat, doporučuji si odborně změřit délku nohy. Nohy můžou mít spousty rozdílných tvarů, proto je třeba dbát na správný výběr. Boty by neměly tlačit, být na noze velké, široké, či jakkoliv lítat. Měly by být vždy tak akorát. Každý má jiný tvar chodidel a proto si každý musí vybírat boty individuálně pro sebe. Vybírejte obuv většinou o cca 10 mm větší než je vaše velikost (tzv. prstní nadměrek). Prsty by se v botě měly volně pohybovat. Zabráníte tím jejich křivení či postupné deformaci. Obuv zkoušejte vždy vestoje a určitě se v ní chvíli procházejte. Pokud nakupujete doma učiňte to až zboží dorazí. Pěkně bez stresu a v pohodlí domova. Pokud obuv nesedí stačí využít 14 denní lhůtu pro vrácení zboží. Eobuv nabízí až 30 dnů, kdy můžete boty zkoušet a potom vrátit. Nicméně byste v nově koupených botách určitě neměli chodit venku a potom je zkoušeli vrátit prodejci. Jednalo by se už o reklamaci výrobku.

K čemu budou boty sloužit

Pro každý účel je vhodný jiný typ bot. Správný výběr bot pro správnou příležitost ovlivňuje ve velké míře životnost bot, jejich údržbu a kvalitu užívání. Můžeme je rozčlenit na

  • Vycházková obuv – celoroční nebo zimní – obuv pro nošení po místních komunikacích nebo místnostech
  • Společenská obuv – tzv prestižní obuv určená pro nošení v interiérech. Tato obuv by měla zviditelnit samotného člověka.
  • Domácí obuv – lehká, rychle nazouvací obuv, která má chrání nohy před chladem. Není určena k každodennímu běžnému nošení.
  • Sportovní obuv – Outdoorová, trekingová, voděodolná obuv pro kratší či náročnější túry, na vodní sporty, pro halové sporty.
  • Vojenská obuv – Velmi specifická obuv pro extrémní zacházení a výdrž. Tato obuv by měla projít nejnáročnějšími zkouškami. Měla by chránit před vším možným.
  • Dětská obuv – na kterou jsou kladeny zvláštní nároky. Tyto nároky jsou charakterizovány potřebami dětské nohy, která se vyvíjí a roste. Dětská obuv by měla mít prostornou, kulatou špičku a dostatečně tuhý opatek.
  • Pracovní boty – obuv z pevných materiálů, která musí vydržet i extrémní zacházení v náročných podmínkách, či dlouhodobé chození.

Boty by měly vždy být pohodlné, lehké a chránit nohu před nebezpečím. Pokud nakupujete na internetu často a chcete si koupit boty na eObuv.cz určitě využijte pomoc tzv. cashback portálu. Z každého online nákupu Vám vyplatí cashback portál určité dohodnuté procento zpět na účet. Nakupujte proto moudře a každá sleva, kterou lze uplatnit, může být ještě větší než je existuje v online obchodě. Koupit boty se slevou nemusíte nutně pouze v eshopu eObuv, ale třeba i v eshopech jako jsou Daichman, Baťa, UrbanStore, VivaBoty, Gox, Sportissimo, CCC, Shooos, Bibloo, BonPrix a dalších internetových prodejnách. Stačí využít této jedinečné nabídky a koupit ideální boty do roboty, treking, či na doma. Navíc ještě levněji než kdy dřív.