Čínské chytré mobily se těší čím dál větší oblíbeností. V hodnocení jsme brali pod úvahu hlavně jestli cena telefonů je adekvátní k nabízené kvalitě. V top 10 jsme zařadili modely mobilů jak vyšší cenové třída a taky modely cenově dostupné většině osob. Všechny modely mobilů si můžete koupit na AliExpressu.

10. Xiaomi Redmi 5A

Úplně na začátek jsme zařadili Xiaomi Redmi 5A. Je to skvělý mobil za málo peněz. Parametry trochu zaostává za nejnovějšími modely, ale úplně vyhovuje k intenzivnímu každodennímu provozu. Mobil má pouze ani velký ani malý 5″ displej. Mnozí ocení jeho menší rozměry. Zabudovaný fotoaparát dělá hezké fotky a pro jejich uložení mobil disponuje velkou kapacitou paměti. Xiaomi Redmi 5A běží na klasickém OS Android. Nejlepší jeho vlastností je ovšem cena.
Zkontroluj cenu Xiaomi Redmi 5A na Aliexpress

9. Xiaomi Mi A1

Neobvykle populární model v Evropě. hlavně kvůli předinstalovaného čistého Androidu bez škodlivého softwaru. Vlastnostmi je podobný do Xiaomi Mi 5 s rozdílem právě kvůli systému od Google (Android One). Mobil má šikovný procesor Snapdragon 625 a dvojitou kameru nové generace (Dual Camera). Lze ho koupit i v ČR v mnoha obchodech, ale mnohem levněji vyjde koupit si ho v Číně.Zkontroluj cenu Xiaomi Mi A1 na Aliexpress

blank

8. Xiaomi Redmi S2

Další model trochu dražší než Redmi  5A jsme vybrali Redmi S2. Má oproti 5A mnohem větší displej a je navíc mnohem lépe vybaven. Funguje na osmijádrovém procesoru Snapdragon 625, proto s jeho cenou jej dávám na vyšším místě hodnocení z TOP 10.
Zkontroluj cenu Xiaomi Redmi S2 na Aliexpress

blank

7. Umidigi S2

Za ještě menší peníze si lze koupit ještě jiný 6″ mobil s opravdu dech beroucími parametry. Značka je trochu méně známa, ale má dobré hodnocení recenzentů. Umidigi S2 se odlišuje mezi jinými opravdu velkou kapacitou baterky až 5100 mAh. Jsou i novější modely Umidigi, proto  stále skvělý S2 trochu zlevnil. Každopádně novější modely taky doporučuji.
Zkontroluj cenu Umidigi S2 na Aliexpress

blank

6. Ulefone Power 3

Nadšence, kteří potřebují opravdu dlouhou výdrž baterky bez nabíjení, by mohly nadchnout mobily značky Ulefone. Model Power 3 je momentálně nejoblíbenější. Nabízí kapacitu baterie až 6080 mAh a navíc má i velmi dobré parametry jak hardwaru ( 6GB RAM i 64GB ROM) tak i softwaru.
Zkontroluj cenu Ulefone Power 3 na Aliexpress

blank

5. Huawei Honor 10

Zajímavým modelem od známé značky Huawei i v ČR je Honor 10. Je levnější verzí dostupného Huawei P20 a právě proto jsme ho umístili do seznamu. I když jsou tyto telefony k sehnání u nás určitě je lze levněji koupit na Aliexpress.
Zjisti cenu Huawei Honor 10 na Aliexpress

blank

4. OnePlus 6

Mnohem lepší model kvůli různým parametrům jsme zařadili do výběru i OnePlus 6. Je trochu drahý, ale má zabudovaný procesor Snapdragon 845 a navíc je voděodolný. Vzhledově se velmi povedl tento model. OnePlus 6 má obrovský displej až 6.28″. Disponuje i zajímavým dvojitým fotoaparátem (16+20 megapixel). Mobilu OnePlus 6 konkuruje pouze značka Xiaomi v dané cenové hladině.
Zjisti cenu OnePlus 6 na Aliexpress

blank

3. Xiaomi Mi 6

Donedávna byl tento model vlajkovou lodí značky Xiaomi. Špičkový výkon a skvělá ergonomie zařízení je k dostání za mnohem menší cenu než konkurenčně parametry podobnými modely. Vzhledem k nástupu novějšího modelu Xiaomi Mi 8, cena námi vybrané šestky se ještě více časem zmenší. Kvůli tomu se koupě Mi 6 od Xiaomi ještě více vyplácí.
Zjisti cenu Xiaomi Mi 6  na Aliexpress

blank

2. Xiaomi Mi Mix 2s

Série Mi Mix jsou senzační tablety od Xiaomi, které vyly v mnoha ohledech považovány za nejlepší na trhu. Jsou také považovány za nejkrásnější. Nedávno Xiaomi představil nejnovější model Mi Mix 2s. Tento model se vyplatí koupit už kvůli senzační kameře a mnoho dalších našlapaných oproti konkurenci parametrů.
Zjisti cenu Xiaomi Mi Mix 2S na Aliexpress

blank

1. Xiaomi Mi 8

Dlouho očekávaný nejnovější vlajkový model od Xiaomi zvedá konkurenci v mnoha ohledech. Je k dispozici v několika variantách, které se výrazně liší cenově i svými parametry. Právě kvůli rozmanitosti parametrů si každý vybere svoji Mi 8-ku. Nejlevnější varianta je Mi 8 SE a nejdražší Mi 8 Explorer Edition. Každopádně za tu cenu bude vše na nejvyšší úrovni. Procesor Snapdragon 845, 8GB RAM, 128 GB ROM paměti. Navíc tento model nabízí spoustu inovací, jako čtečka otisků prstů zabudovaná do dotykové obrazovky, inteligentní rozpoznávání obličeje a průhledný fotoaparát. Díky čemuž lze vidět i procesor mobilu. Tento model lze získat v mnoha různých cenových variantácho, proto určitě začněte vybírat právě od nákupu Xiaomi Mi 8 čínského smartphonu.
Zjisti cenuXiaomi Mi 8 na AliExpress

blank

 

Rada na závěr

Doufám, že mnou vybrané pořadí deseti čínských smartphonů Vám usnadní výběr během nakupování nového modelu telefonu. Značka Xiaomi, která se často nazývá „Čínský Apple“, určitě dominuje seznamu. Sám mám mobil od Xiaomi a to model Redmi Note. Při objednávání mobilu z Číny nezapomeňte na důležitou otázku dodatečných poplatků za služby, DPH a Clo. Kvůli tomu a kvůli zhoršenému vyřizování jakékoliv reklamace se mnoho lidí bojí nakupovat za hranicemi. Nicméně bych se toho vůbec nebál. Spousta čínských prodejců mobilů má velkoobchodní pobočky v EU a mobily posílá přímo z EU. Je ale třeba takového prodejce najít. Potom se je takový nákup považován jako nákup v rámci EU a nemusíte řešit clo ani DPH. Mějte na paměti při nákupu nového mobilu abyste jej zbytečně nepřeplatili a místo toho si zcela užívejte nový typ smartphonu. Všechny zvolené mobily si můžete koupit i na Wish.