Čínské internetové obchody jsou fenoménem poslední dekády i v ČR. Milióny osob začalo nakupovat výrobky přímo z číny často přímo za zlomkové ceny co v tuzemsku. Jenže ne všichni jsou nadšení z takového způsobu nakupování. Jedním z nejnavštěvovanějších eshopů je Aliexpress.

Nutnost dlouho čekat na zboží, nejistota kvality a garance nákupu, garance doručení výrobku. Existují ovšem určité skupiny výrobků, které můžete bezproblémově nakupovat bez ohledu na výše vyjmenované problémy. Zde je mých 10 výrobků, které má cenu objednávat z Číny.

1. Drobné elektronické součástky

Kabelky, napájecí zdroje, zástrčky, nabíječky apod. V ČR toto drobné zboží může stát stovky korun, zatímco na Aliexpressu si je můžete koupit za drobné.

2. Výrobky Xiaomi

Čínská značka Xiaomi je skutečnou revolucí a vážným konkurentem pro ostatní značky, jako jsou Apple či Samsung. Sám mám mobil Xiaomi Redmi Note 4 a jsem s ním velmi spokojený. Obrovská výdrž baterie, rychlost a obrovské množství místa na disku. Xiaomi vyrábí mimo jiné telefony, sportovní kamery, chytré hodinky a mnoho dalších podobných produktů. Kvalita výrobků vůbec nezaostává od výše vyjmenované konkurence ba co víc je přímo srovnatelná. Vždyť konkurenti Xiaomi vše vyrábějí ve stejné zemi v Číně. Navíc Xiaomi přebijí konkurenci skutečně nízkými cenami. Už jsem využíval výrobky značky Xiaomi a pokaždé jsem byl velmi spokojený. Najděte si dokonce i recenze telefonů: starší Xiaomi Mi5, Redmi 5 Pro nebo zcela nový Xiaomi Mi Mix 2S. Čínské obchody nabí spousty levných velmi levných telefonů, ale pokud mám něco s čistým srdcem, doporučuji vše od Xiaomi! Mají dokonce velmi kvalitní sluchátka.

3. Dekorační zboží

V čínských obchodech si můžete objednat spoustu fantastických dekorací pro dům: nástěnné samolepky, rámy, obrazy, plakáty a mnoho dalších. Často jsou to doslova stejné výrobky, které jsou nabízeny v českých internetových obchodech, ale za mnohem vyžší peníze až stovky procent. Tak proč platit? Vždycky si stejné zboží jde objednat pohodlně z Číny! A navíc s dopravou Zdarma! Podívejte se na kategorii „Home decor“ – domácí výzdoba.

4. Koncovky štětečků do zubních kartáčků

Špičkové modely zubních kartáčků u nás často stojí více než 1500 korun. Je to spoustu peněz. Zatímco v Číně za stejné zboží jde objednat skvělé vybavení tohoto typu za mnohem menší peníze. Zvláště doporučuji nejnovější kartáček Soocas / Soocare X3 a  a něco mírně dražší Oclean. Nejen, že má stejnou funkci jako nejdražší model Philips, ale vzhledově jsou podobné.

Čínské obchody jsou také dobrým místem k nákupu koncovek pro každý elektrický zubní kartáček. I pro značky jako jsou OralB a Philips. Zkontrolujte ceny přímo na Aliexpress.

5. Náplně do holicích strojků třeba Gilette

Stejně jako zubní kartáčky jde na Aliexpress koupit velmi levně i holící strojky pro muže i ženy. Některé jde koupit i 5-10 krát levněji. Bohužel musíte věnovat velkou pozornost recenzím u výrobku, protože můžete narazit na výrobek velmi nízké kvality.

6. Spodní prádlo

Stejné spodní prádlo prodávané u nás je většinou z 80-90% stejně čínské. Objednáváním v Číně získáme stejně spodní prádlo mnohem levněji. Logo také není moc důležité na spodním prádle, dokonce značky jako jsou Armani, Calvin Klein atd. vyrábějí svoje zboží v Číně.

blank

7. Hodinky

Pokud nám nesejde na značce a nepředpokládáme, že hodinky, které koupíme, budou předány dětem jako dědictví, můžeme se úplně zbláznit a koupit si 7 čínských hodinek na každý den v týdnu. Ty, které se prodávají v Číně, jsou různé a skutečně komiksové. Nejlevnější lze zakoupit jen za pár korun a  od 500 a více získáme „prémiové“ hodinky.

8. Oblečení

Nevím kdo z nás nenosí na sobě Čínské oblečení. Stejně většina z toho co mám je šité v obrovských fabrikách v Asii. Nečekejte luxusní produkty. Neobjednávejte obleky ani svatební šaty (i když jsou k dispozici). Problémem u oblečení může být velikost (číňani jsou většinou velmi malí a štíhlí, což se odráží v nabídce oblečení). Nicméně při pečlivém čtení popisu produktu můžete často získat velmi hezké oblečení za málo peněz.

9. Hračky

Cena hraček kupovaných u nás je ovlivněna především náklady na reklamu a celou řadou distributorů z Číny. Takže cenu za nakupované hračky jde obrovsky snížit. Osobně bych se však zdržel nakupováním čínských hraček pro naše nejmenší děti, které často hračky cucají a okusují. Každopádně pro větší děti jde v pohodě nakoupit hračky za mnohem menší ceny než u nás.

10.Vysavače

Nepochybně nejdražšími výrobky z celého seznamu doporučených produktů jsou vysavače. Čínské náhrady populárních vysavačů iRobot Roomba jsou v poslední době skutečným hitem a jakmile se objeví za nižší cenu, okamžitě se vyprodají. Jsou k dispozici různé značky, ale produkty iLife a Xiaomi patří mezi TOP značky vysavačů z Číny. Všechny stojí mnohem méně, než je uvedené „Roomby“, a v žádném případě nezaostávají z nimi s kvalitou, výkonem a funkčnosti.