Teď už spoustu z nás nakupuje výrobky rovnou v zahraničních eshopech. Problémů spojených s nakupováním zboží v zahraničí je spoustu. Mezi jedním z nich patří umění rozpoznat šunty od originálních výrobků. Ovzvlášť pokud nakupujete na obrovských portálech jako jsou eBay, Wish či Aliexpress. Jde tedy koupit v eshopech padělky? Odpověď zní bohužel Ano lze. Důležité je umět rozpoznat zda jde o šunt či ne.
Skutečnost je opravdu taková, že v mnoha eshopech dokonce i tuzemských lze koupit napodobeniny či repliky originálního zboží. Pokud výrobce tvrdí, že výrobek je originál máme velkou pravděpodobnost, že tomu tak skutečně je. Jenže je třeba umět i rozlišovat. Pokud totiž výrobek není originál můžete po zakoupení požadovat po prodejci vrácení 100% z ceny. Nejsnadnějším způsobem jak rozpoznat napodobeninu od originálu je selský rozum. Pokud je cena výrobku 5-15% z oficiální ceny, máme jistotu, že se jedná o napodobeninu zboží.
Kvalita zboží u napodobenin
Vždy platí, že napodobenina nebude mít stejnou kvalitu jako originál. Proto doporučuji, abyste se vždy dívali na hodnocení výrobku, prodávajícího, či služby. Obzvlášť čínské e-shopy jsou známé tím, že jde v nich koupit spoustu napodobenin i kvalitních výrobků. Proto je důležité se dívat na recenze u výrobku a hodnocení prodávajícího.
Pozor na repliky tvářící se jako originály
Není zboží jako zboží. Pokud se zboží prodává pod jinou značkou, než je ta kterou napodobuje, je to samozřejmě legální. Jenže pokud se na zboží nachází velmi podobná značka originálu, automaticky se jedná o repliku originálního produktu a takové výrobky nekupujte. V drtivé většině případů jejich kvalita je velmi nízká. Takové zboží Vám můžou celníci dokonce i znárodnit. Proto si vždy ověřte, že Vámi kupované zboží je prodávané pod existující značkou.
Nezapomeňte podrobně číst popisky
Dávejte si velký pozor na hrátky se slovíčky v popiscích výrobků. Někdy napodobeniny lze rozeznat jen z malých detailů v popiscích. Je rozdíl pokud je napsané „pravá peněženka z kůže“ nebo „peněženka z pravé kůže“. Dávejte si velký pozor na skutečnost či prodávající nepopisuje pouze originální materiály, nebo originální výrobek. Pokud obzvlášť u čínských obchodů naleznete označení „Guaranteed Authenticity“ máte jistotu, že se jedná o originální značku výrobce.
Nejnovější komentáře